- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Niemieccy naukowcy poszukują 25.000 użytkowników marihuany do przeprowadzenia badań

Grupa badawcza ma nadzieję na uzyskanie zgody do przeprowadzenia badań, które będzie wymagało rekrutacji 25000 konsumentów marihuany w Berlinie.

Jak podaje The Local, grupa zwana Research Initiative Cannabis Consumption ma nadzieje na uzyskanie zgody do przeprowadzenia badań, aby mogli przeanalizować “konsekwencje marihuany dla zdrowych psychicznie, dorosłych konsumentów.” Chodzi o to, “aby zrozumieć, jakie są skutki wieloletniego używania marihuany.”

3b8f35eda6b9c693114d3ed578fc8903b70ccfb8016166f8d04604d48ddaf8f1
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

W ubiegłym tygodniu grupa zgłosiła wniosek do Federalnego Instytutu Narkotyków i Produktów Medycznych (BfArM), celem zatwierdzenia wniosku.

Niemcy oficjalnie zalegalizowały marihuanę do celów leczniczych na początku bieżącego roku, co pozwala lekarzom na przepisywanie medycznej marihuany swoim ciężko chorym pacjentom, jeśli będą uważać, że przyniesie to pozytywne efekty.

Grupa Research Initiative Cannabis Consumption ma nadzieję, na zbadanie wpływu używania marihuany do celów rekreacyjnych, co aktualnie pozostaje nielegalne na terenie Niemiec.

W pierwszych 10 tygodniach poszukiwań, chęć dołączenia do badań wyraziło 2000 osób. Liderzy inicjatywy stwierdzili, że przy wyborze uczestników “wykluczają osoby poniżej 18 roku życia, osoby niepalące marihuany, a także osoby z potencjalnym uzależnieniem lub problemami psychicznymi.”

- Reklama - Cannabis Light logo

Jeśli badanie uzyska aprobatę, uczestnicy mogliby odebrać 30 gramów marihuany, która normalnie zarezerwowana byłaby dla pacjentów używających medycznej marihuany.

“W Niemczech kilka milionów ludzi regularnie używa marihuany do celów rekreacyjnych,” napisał w oświadczeniu dyrektor generalny projektu – Marko Dörre. “Nadszedł czas, aby nauka bardziej zaangażowała się w rekreacyjne używanie marihuany.”

Marihuana jest najczęściej używanym, nielegalnym narkotykiem w Niemczech. 7.3 procent nastolatków i 6.1 procent dorosłych zgłosiło, że używało jej przynajmniej raz w 2015 roku – potwierdza raport opublikowany na początku tego miesiąca.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -