- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

New York Times namawia Amerykę do legalizacji marihuany

W dniu 26 lipca, New York Times ogłosił, że ich redakcja będzie wspierać legalizację marihuany.

marihuana
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Seria artykułów zatytułowanych “High Time: Redakcyjna seria o legalizacji marihuany” będzie składała się z sześciu części koncentrując się na pozytywnych aspektach marihuany.

“Minęło 13 lat odkąd Stany Zjednoczone doszły do wniosku, że prohibicja to zły pomysł. 13 lat w których ludzie woleli się napić alkoholu, bo paląc marihuanę człowiek stawał się przestępcą. Minęło ponad 40 lat, odkąd Kongres uchwalił zakaz marihuany zakładając duże szkody dla społeczeństwa, mimo, że szkody wywołane alkoholem są znacznie niebezpieczniejsze niż te, wywołane marihuaną.

Rząd federalny powinien uchylić zakaz marihuany.

Doszliśmy do tego wniosku po wielu dyskusjach z członkami redakcji The Times, zainspirowani szybko rosnącym ruchem reformy prawa odnoszącego się do marihuany.

- Reklama - Cannabis Light logo

Z pewnością będzie to punktem zwrotnym w głównych mediach, sokoro High Times  połączył siły z NY Times w celu przyczynienia się do legalizacji.


Koszty społeczne zakazu marihuany są ogromne. W 2012r. w USA było 658000 aresztowanych za posiadanie marihuany, według danych FBI, w porównaniu z 256.000 aresztowaniami za kokainę, heroinę i innych narkotyków. Co gorsza, statystyki są rasistowskie, ponieważ większość zatrzymanych to młodzi ciemnoskórzy młodzi mężczyźni, a więzienie rujnuje ich życie i tworzy nową generację przestępców.

Wśród naukowców jest debata na temat wpływu marihuany na zdrowie, ale wierzymy, że dowody na jej niską szkodliwość są przytłaczające, na przykład, że nałóg i uzależnienie są stosunkowo drobnym problemem, szczególnie w porównaniu z alkoholem i tytoniem. Umiarkowane użycie marihuany wydaje się nie stanowić zagrożenia dla zdrowych osób dorosłych.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Twierdzenie, że marihuana jest bramą do bardziej niebezpiecznych narkotyków są wyimaginowane i zostały przedstawione w “Reefer Madness” jako obrazy morderstw, gwałtów i samobójstw.


Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -