- Reklama -
Banner

New York Times namawia Amerykę do legalizacji marihuany

W dniu 26 lipca, New York Times ogłosił, że ich redakcja będzie wspierać legalizację marihuany.

Seria artykułów zatytułowanych “High Time: Redakcyjna seria o legalizacji marihuany” będzie składała się z sześciu części koncentrując się na pozytywnych aspektach marihuany.

“Minęło 13 lat odkąd Stany Zjednoczone doszły do wniosku, że prohibicja to zły pomysł. 13 lat w których ludzie woleli się napić alkoholu, bo paląc marihuanę człowiek stawał się przestępcą. Minęło ponad 40 lat, odkąd Kongres uchwalił zakaz marihuany zakładając duże szkody dla społeczeństwa, mimo, że szkody wywołane alkoholem są znacznie niebezpieczniejsze niż te, wywołane marihuaną.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Rząd federalny powinien uchylić zakaz marihuany.

Doszliśmy do tego wniosku po wielu dyskusjach z członkami redakcji The Times, zainspirowani szybko rosnącym ruchem reformy prawa odnoszącego się do marihuany.

Z pewnością będzie to punktem zwrotnym w głównych mediach, sokoro High Times  połączył siły z NY Times w celu przyczynienia się do legalizacji.


Koszty społeczne zakazu marihuany są ogromne. W 2012r. w USA było 658000 aresztowanych za posiadanie marihuany, według danych FBI, w porównaniu z 256.000 aresztowaniami za kokainę, heroinę i innych narkotyków. Co gorsza, statystyki są rasistowskie, ponieważ większość zatrzymanych to młodzi ciemnoskórzy młodzi mężczyźni, a więzienie rujnuje ich życie i tworzy nową generację przestępców.

Wśród naukowców jest debata na temat wpływu marihuany na zdrowie, ale wierzymy, że dowody na jej niską szkodliwość są przytłaczające, na przykład, że nałóg i uzależnienie są stosunkowo drobnym problemem, szczególnie w porównaniu z alkoholem i tytoniem. Umiarkowane użycie marihuany wydaje się nie stanowić zagrożenia dla zdrowych osób dorosłych.

Twierdzenie, że marihuana jest bramą do bardziej niebezpiecznych narkotyków są wyimaginowane i zostały przedstawione w “Reefer Madness” jako obrazy morderstw, gwałtów i samobójstw.


Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować