- Reklama -
Banner

NATO walczy z afgańskimi producentami haszyszu. Przechwycono 34 tony

Chociaż Afganistan jest największym producentem opium na świecie, to haszysz nadal pozostaje ważnym towarem eksportowym. USA twierdzi, że za produkcję haszyszu w Afganistanie odpowiedzialni są ultra-purytańscy talibowie.

Dowództwo Operacji Specjalnych NATO opublikowało 18 grudnia raport, w którym poinformowano o przechwyceniu 34 ton surowego haszyszu (konopi indyjskich) i 300 kilogramów gotowego haszyszu, podczas nalotu przeprowadzoną wraz z Narodową Jednostką ds. Wywiadu (NJW) w Afganistanie.

Specjalne skrzydło NATO zapewniło wsparcie lotnicze afgańskiej policji podczas nalotu na tzw. Talibską skrytkę narkotykową w prowincji Logar. Policja twierdzi, że był to “jeden z największych napadów narkotykowych organizowanych przez NJW.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Dowódcy USA przedstawili talibów jako zwykłą organizację przestępczą.

“Uważamy, że talibowie pod pewnymi względami przekształcili się w przestępców lub narko-powstańców. Walczą oni o obronę swojego strumienia dochodów i coraz bardziej tracą oni ideologie, które kiedyś posiadali.”

Naloty na producentów haszyszu w Afganistanie

 

afganistan haszysz
Courtesy Photo
NATO Special Operations Component Command-Afghanistan (dvidshub.net)

Kolejny nalot na producentów haszyszu przeprowadzono pierwszego stycznia. W nocy specjalna grupa operacyjna Kandak przeprowadziła nalot w prowincji Helmand. Komandosi przechwycili ponad 1000 kilogramów haszyszu, którego wartość oszacowano na 3,4 miliona dolarów.

10 stycznia policja antynarkotykowa w Afganistanie poinformowała o 16 aresztowaniach w czterech prowincjach. Przechwycono wtedy 69 kilogramów haszyszu, a także mniejsze ilości opium, heroinę i morfinę.

Natarcie NATO na afgańskich producentów haszyszy trwa. Talibowie byli ultra-purytańscy w latach 1996-2002, kiedy byli u władzy, a palacze haszyszu byli wtedy publicznie chłostani. Teraz, kiedy są w rebelii, postawili na handel narkotykami, aby mieć uzasadnienie wojny partyzanckiej.

ISIS włącza się do walki o haszysz

państwo islamskie jest przeciwne legalizacji marihuanyJak na ironię, ISIS które ma teraz ugruntowaną pozycję w Afganistanie, przyjęło tę samą taktykę co NATO, próbując atakować talibów stygmatyzując narkotyki i przedstawiać siebie jako strażników ultra purytańskiego fundamentalizmu islamskiego.

Prawdopodobnie mogą sobie na to pozwolić, ponieważ ISIS jest sponsorowane przez czarnorynkowy przemysł naftowy prowadzony również przez “Państwo islamskie” w północnym Iraku i Syrii. Celem ISIS jest przejęcie talibańskiego rynku haszyszu, aby mieć monopol na jego eksport.

Ale podobnie jak w przypadku opium, można by zakładać, że jest wielu skorumpowanych urzędników, którzy pozwalają na tego typu procedery i czerpią z tego korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować