- Reklama -
Banner

Pseudokibice Cracovii przemycali tony marihuany arbuzach. Mogli zarobić nawet 100mln zł

W ostatnich dniach CBŚP rozbiło grupę przestępczą krakowskich pseudokibiców klubu Cracovia, która w ciągu ostatnich trzech latach miała wprowadzić na rynek 5,6 ton marihuany o wartości 89mln zł i 122kg kokainy wartej 4,4 mln euro. W ręce policji wpadło kilkunastu członków grupy, a podczas ostatnich działań zlikwidowano plantację, na której rosło niemal 1300 roślin konopi indyjskich.

Policjanci z Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji od 2017 roku prowadzili śledztwo pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie. Sprawa dotyczy grupy, której członkowie mają związek z pseudokibicami krakowskiego klubu Cracovia Kraków.

Pierwsze zatrzymania miały miejsce w grudniu 2017 roku, kiedy zatrzymano 9 osób, z czego siedem podejrzanych o uprowadzenie pokrzywdzonego dla okupu, a dwie osoby usłyszały zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. W efekcie przeprowadzonych przez policjantów CBŚP działań u podejrzanych zabezpieczono m.in. broń palną, amunicję, maczety, noże, kastet, kominiarki oraz 100 gramów kokainy i marihuanę.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Pod koniec września policjanci CBŚP z Zarządu w Krakowie przeprowadzili kolejne działania wymierzone w grupę pseudokibiców. W tym przypadku podejrzewani są o przemyt narkotyków z Hiszpanii i Holandii, która przemycana była w arbuzach oraz dystrybucję oraz posiadanie środków odurzających w znacznych ilościach. Wówczas policjanci weszli do mieszkań zatrzymując jednocześnie cztery osoby. Kolejne dziewięć zostało doprowadzonych z aresztów śledczych, z czego pięć z nich tymczasowo aresztowano podczas grudniowej realizacji. Łącznie 13 podejrzanych zostało aresztowanych.

Podczas ostatnich zatrzymań policjanci znaleźli i zlikwidowali profesjonalną oraz zautomatyzowaną uprawę konopi. Plantacja liczyła łącznie 1260 krzaków. Z takiej ilości zabezpieczonego towaru można by uzyskać 89 kg marihuany, o przybliżonej wartości rynkowej 1,2 mln zł. Zabezpieczono także 9 kg gotowego już suszu roślinnego. W prokuraturze zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. dotyczące przestępczości narkotykowej oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jedna osoba kierowania nią. – informuje kom. Iwona Jurkiewicz
rzecznik prasowy CBŚP.

Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy mogli działać od 2015 roku, a w tym czasie mieli wprowadzić na rynek prawie 5,6 tony marihuany o wartości niemal 89 mln zł oraz ponad 122 kg kokainy wartej blisko 4,4 mln euro. Łącznie w ramach prowadzonego śledztwa zatrzymano 39 osób, z czego 26 usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Zabezpieczono mienie o łącznej wartości 5,5 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować