- Reklama -
Banner

Archeolodzy znaleźli najstarszą odkrytą do tej pory marihuanę

Prawie kilogram nadal zielonego materiału roślinnego odnaleziono w 2700-letniej mogile na Pustyni Gobi, który został zidentyfikowany jako najstarszy na świecie zapas marihuany.

Badania dowodzą, że marihuana posiadała silne właściwości psychoaktywne i budzi to wątpliwości na temat teorii, że starożytni ludzie uprawiali rośliny konopi tylko w celu robienia ubrań, lin i innych rzeczy.

Główny autor znaleziska – Ethan Russo powiedział Discovery News, że marihuana ta “jest bardzo podobna” do tej, która jest dziś uprawiana.

“Wiemy, zarówno z analizy chemicznej i genetycznej, że zawierała ona THC,” wyjaśnił, dodając, że nikt nie może dziś odczuć jego skutków, ze względu na rozkład THC w ciągu tysiącleci.

Najstarsza odkryta marihuana należała do szamana

Russo pracował jako profesor w Chińskiej Akademii Nauk Instytutu Botaniki. On i jego międzynarodowy zespół przeanalizował marihuanę, która została wydobyta na Yanghai, w grobie  niebieskookiego Kaukaskiego mężczyzny, który prawdopodobnie był szamanem i zmarł, gdy miał około 45 lat.

“Ten osobnik został pochowany, z niezwykłą liczbą wysokiej wartości rzadkich przedmiotów,” Russo powiedział, że wokół mężczyzny znaleziono torby, uzdy, garnki, sprzęt łuczniczy i harfę kongou.

Naukowcom początkowo wydawało się, że materiał roślinny w grobie to kolendra, ale mikroskopijna analiza zawartości saszetki, wraz z badaniami genetycznymi, ujawniły że to marihuana.

Przed pogrzebem, ktoś starannie zebrał wszystkie części roślin męskich, które są mniej psychoaktywne, więc Russo i jego zespół uważają, nie ma wątpliwości, dlaczego konopie uprawiano. Jest jednak jest pytanie, jak marihuana była przyjmowana, skoro w grobowcu nie odnaleziono żadnej lufki lub innego przedmiotu z którego można by ją palić. “Być może, że była spożywana doustnie,” powiedział Russo.

Naukowcy są pewni, że marihuana była uprawiana w celach duchowych i medycznych, ale jedno jest pewne – ten szaman został pochowany z dużą ilością marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować