- Reklama -
Banner

Najnowsze badania: E-papierosy bardziej szkodliwe od normalnych

Badania Światowej Organizacji Zdrowia potwierdziły, że e-papierosy są bardziej rakotwórcze niż zwykłe papierosy. Badania miały na celu porównanie elektronicznych papierosów i tradycyjnych, pod kątem stężenia substancji które powodują raka.

Raport wskazuje, że e-papierosy są groźniejsze od zwykłych, i z badań japońskich naukowców wynika, że mają one nawet dziesięciokrotnie wyższy poziom substancji rakotwórczych.

Agencja AFP dotarła do raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Z badań wynika, że elektroniczne papierosy wydzielają rakotwórczy acetaldehyd i formaldehyd.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Stężenie formaldehydu było dużo więcej niż w klasycznych papierosach, a jego stężenie osiąga najwyższy poziom, gdy grzałka e-papierosa osiąga maksymalną temperaturę.

Niebezpieczne wydaje się także bierne palenie e-papierosów, a ich użytkownicy zazwyczaj nie przejmują się paleniem w zamkniętych pomieszczeniach, tłumacząc, że wydzielany zapach ładnie pachnie.

Polecamy całkowicie rzucić palenie papierosów, i tych zwykłych i elektronicznych. Jeśli Twój znajomy korzysta z elektronicznego papierosa, podziel się z nim tą wiadomością.

1 KOMENTARZ

 1. Po co palić papierosy, jeśli mamy ziele? No, oczywiście cena i głupota mogą być argumentami, ale to poprostu głupota(wsęsie palenie faj)!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować