- Reklama -
Banner

O 4 osobach, które co miesiąc dostają 300 jointów od rządu

W ciągu ostatnich trzech dekad, garstka Amerykanów regularnie dostaje wysokiej jakości marihuanę, dzięki uprzejmości rządu federalnego. To wszystko jest częścią mało znanej inicjatywy, która powstała w 1976 roku, pozwalając kilku osobom na legalne palenie medycznej marihuany. Początkowo było to 14 osób które brały udział w badaniach.

To zdjęcia z 1990 roku przedstawia pierwszych pięciu pacjentów którzy wzięli udział w programie. Robert Randall (który stoi) był pierwszym pacjentem i jest znany jako “ojciec marihuany”.

ludzie-ktorzy-dostaja-jointy-od-rzadu
Od lewej do prawej: Corinne Millet, Elvy Musikka, George McMahon i Irvin Rosenfeld.

Elby Musikka, 72-letnia kobieta z Eugene w stanie Oregon, otrzymuje marihuanę do leczenia jaskry.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych
3

Musikka została złapana przez policję podczas jazdy samochodem w stanie Oregon, we wrześniu ubiegłego roku. Policjant nie wierzył jej, że legalnie posiada marihuanę, co potwierdza, że program rządowy był mało znany.

4

Szesnaście stanów pozwala na leczenie medyczną marihuaną. Rząd wstrzymał przyjmowanie nowych pacjentów w 1992 roku ze względu na to, że badania “nie miały wartości naukowej”. Ale rząd federalny w dalszym ciągu dostarcza marihuanę do czterech pacjentów. Według Instytutu Do Spraw Narkomani w USA, pacjenci dostają lek, aby pomóc im w problemach zdrowotnych.

5

Oto etykieta na typowym  pojemniku z jointami wysłanym do pacjentów.

6

Irvin Rosenfeld, którzy wszedł do programu w 1982 roku, cierpi na rzadkie zaburzenie kości i używa marihuany w leczeniu bólu. Rosenfeld jest zdeklarowanym zwolennikiem publicznego programu rządowego medycznej marihuany.

7

George McMahon zaczął odbierać jointy od rządu od marca 1990 roku. Cierpi on na rzadką chorobę neurologiczną znaną jako Nail Patella Syndrome (NPS) charakteryzującą się nieprawidłowościami kolan, łokci i miednicy.

8

George McMagon (z lewej), Irvin Rosenfeld i Elvy Musikka, to trójka żyjących pacjentów. Zdjęcie z 2006 roku na konferencji dla pacjentów medycznej marihuany.

9

Skąd pochodzi marihuana dla pacjentów? Z Labolatorium w Mississippi w Karolinie Północnej, w którym zwijane są papierosy z trawką. Następnie stalowe puszki wysyłane są na Florydę i Iowa. Wewnątrz każdej puszki jest 200g marihuany w trzystu perfekcyjnie skręconych jointach.

Bez tytułu

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 

Mogą Cię zainteresować