Dołącz do nas

Medyczna Marihuana

O 4 osobach, które co miesiąc dostają 300 jointów od rządu

darmowe-jointy-od-rzadu

W ciągu ostatnich trzech dekad, garstka Amerykanów regularnie dostaje wysokiej jakości marihuanę, dzięki uprzejmości rządu federalnego. To wszystko jest częścią mało znanej inicjatywy, która powstała w 1976 roku, pozwalając kilku osobom na legalne palenie medycznej marihuany. Początkowo było to 14 osób które brały udział w badaniach.

To zdjęcia z 1990 roku przedstawia pierwszych pięciu pacjentów którzy wzięli udział w programie. Robert Randall (który stoi) był pierwszym pacjentem i jest znany jako “ojciec marihuany”.

ludzie-ktorzy-dostaja-jointy-od-rzadu

Od lewej do prawej: Corinne Millet, Elvy Musikka, George McMahon i Irvin Rosenfeld.

 

[dropcap style=”square”] [/dropcap] Elby Musikka, 72-letnia kobieta z Eugene w stanie Oregon, otrzymuje marihuanę do leczenia jaskry.

3

[dropcap style=”square”] [/dropcap]Musikka została złapana przez policję podczas jazdy samochodem w stanie Oregon, we wrześniu ubiegłego roku. Policjant nie wierzył jej, że legalnie posiada marihuanę, co potwierdza, że program rządowy był mało znany.

4

[dropcap style=”square”] [/dropcap]Szesnaście stanów pozwala na leczenie medyczną marihuaną. Rząd wstrzymał przyjmowanie nowych pacjentów w 1992 roku ze względu na to, że badania “nie miały wartości naukowej”. Ale rząd federalny w dalszym ciągu dostarcza marihuanę do czterech pacjentów. Według Instytutu Do Spraw Narkomani w USA, pacjenci dostają lek, aby pomóc im w problemach zdrowotnych.

5

[dropcap style=”square”] [/dropcap]Oto etykieta na typowym  pojemniku z jointami wysłanym do pacjentów.

6

[dropcap style=”square”] [/dropcap]Irvin Rosenfeld, którzy wszedł do programu w 1982 roku, cierpi na rzadkie zaburzenie kości i używa marihuany w leczeniu bólu. Rosenfeld jest zdeklarowanym zwolennikiem publicznego programu rządowego medycznej marihuany.

7

[dropcap style=”square”] [/dropcap]George McMahon zaczął odbierać jointy od rządu od marca 1990 roku. Cierpi on na rzadką chorobę neurologiczną znaną jako Nail Patella Syndrome (NPS) charakteryzującą się nieprawidłowościami kolan, łokci i miednicy.

8

[dropcap style=”square”] [/dropcap]George McMagon (z lewej), Irvin Rosenfeld i Elvy Musikka, to trójka żyjących pacjentów. Zdjęcie z 2006 roku na konferencji dla pacjentów medycznej marihuany.

9

[dropcap style=”square”] [/dropcap]Skąd pochodzi marihuana dla pacjentów? Z Labolatorium w Mississippi w Karolinie Północnej, w którym zwijane są papierosy z trawką. Następnie stalowe puszki wysyłane są na Florydę i Iowa. Wewnątrz każdej puszki jest 200g marihuany w trzystu perfekcyjnie skręconych jointach.

Bez tytułu

 

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Popularne