- Reklama -
Banner

Mniejsza liczba przestępstw w stanach, które zalegalizowały marihuanę

Liczba zabójstw i brutalnych przestępstw zmniejszyła się najbardziej w stanach graniczących z Meksykiem, gdy kartele narkotykowe zaczęły tracić wpływy z przemytu marihuany.

Nowe badania wykazały, że znacznie spadła liczba przestępstw z użyciem przemocy w stanach, które sąsiadują z Meksykiem i które zalegalizowały marihuanę, wzmacniając tym samym dowód, że legalizacja marihuany związana jest ze zmniejszoną przestępczością.

Badania opublikowane zostały niedawno w The Economic Journal i wskazują, że stany na granicy z meksykiem, które zalegalizowały medyczną marihuanę odnotowały spadek przestępstw z użyciem przemocy średnio o 13%.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Za każdym razem, kiedy jakiś stan legalizuje medyczną marihuanę, zauważamy, że liczba przestępstw na granicy zmniejsza się, ponieważ nagle dochodzi do znacznie mniejszej liczby przemytów i przemocy z tym związanej” – powiedziała Evelina Gavrilova, główna autorka raportu.

Gavrilova i jej znajomi naukowcy przyjrzeli się danym pochodzącym z FBI w latach 1994-2012 i sprawdzili, czy wskaźniki przestępczości spadły po legalizacji medycznej marihuany. Największy spadek zaobserwowano w Kalifornii, gdzie liczba przestępstw z użyciem przemocy spadła o 15% w badanym okresie.

Naukowcy przyznali również, że w tych samych stanach spadła również liczba rabunków o 19% i liczba zabójstw o 19%. Morderstwa, które bezpośrednio związane były z handlem marihuaną spadły o 41%, co potwierdza teorię, że “dekryminalizacja produkcji i dystrybucji marihuany prowadzi do zmniejszenia przestępczości z użyciem przemocy na rynkach, które są z reguły kontrolowane przez meksykańskie organizacje zajmujące się handlem narkotykami” – piszą autorzy.

Chociaż kartele narkotykowe przemycając do USA kokainę, heroinę i metamfetamine, to konopie są jednym z najbardziej lukratywnych produktów. Weźmy pod uwagę, że wyprodukowanie 500g marihuany w Meksyku kosztuje 75$, które następnie można sprzedać w USA nawet za 6000$.

Prawo dotyczące medycznej marihuany “zezwala lokalnym rolnikom uprawiać marihuanę, która następnie może być sprzedana do aptek, gdzie jest legalnie sprzedawana. Ci hodowcy bezpośrednio konkurują z meksykańskimi kartelami narkotykowymi, które przemycają marihuanę do USA, w rezultacie kartele mają tu znacznie mniejszy biznes.” – wyjaśniła Evelina Gavrilova.

Wyniki tego badania współgrają z wieloma innymi badaniami, które wykazały, że legalna marihuana nie jest związana ze wzrostem przestępczości. Dane zarówno policji stanu Waszyngton, jak i FBI potwierdzają, że w Waszyngtonie spadła liczba przestępstw związanych z przemocą, ponieważ zalegalizowano marihuanę do celów rekreacyjnych.

Niedawno przeprowadzone badanie finansowane przez rząd federalny wykazało, że wskaźniki przestępczości w pobliżu aptek z medyczną marihuaną w Los Angeles były niższe, niż wskaźniki przestępczości w pobliżu sklepów z alkoholem i tytoniem, a inne badania wykazały, że w stanach z legalną marihuaną medyczną spadła liczba morderstw i rozbojów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować