- Reklama -
Banner

Microsoft pierwszą globalną korporacją, która weszła w przemysł mariuhany

Od kiedy marihuana do użytku medycznego lub rekreacyjnego jest legalna w ponad połowie stanów, firmy informatyczne chętnie wspierają ten dopiero raczkujący, ale wyraźnie lukratywny przemysł.

Wczoraj pierwsza globalna korporacja weszła w branżę marihuany, kiedy Microsoft ogłosił, że rozpoczyna produkcję oprogramowania, które będzie śledziło rozwój konopi – od nasion aż po końcową sprzedaż.

Microsoft został partnerem startupu uruchomionego w Los Angeles – Kind Financial, który tworzy narzędzia i inne technologie dla firm związanych z branżą marihuany. Kind Financial oferuje oprogramowanie, które daje możliwość właścicielom canna-biznesu na prowadzenie działalności gospodarczej, przy jednoczesnej kontroli nad panującymi przepisami.

Programy legalnej marihuany w wielu stanach wymagają od producentów, przetwórców i detalistów ścisłego śledzenia swoich zapasów na każdym etapie procesu, od nasion aż po końcową sprzedaż, aby zmniejszyć szansę, że produkt znajdzie się na czarnym rynku.

Tutaj z pomocą przychodzi właśnie system KIND. Począwszy od sadzonek, wszystkie rośliny otrzymują unikalny kod kreskowy lub RFID. Następnie są monitorowane za pomocą oprogramowania, w tym aplikacji mobilnych. Monitoring zbiera dane na temat uprawy, zbiorów, przycinania, pakowania, przechowywania i sprzedaży do klienta.

Indywidualne śledzenie każdej rośliny pozwala w łatwiejszym prowadzeniu dokumentacji, produkcji czy sprzedaży hurtowej, ale również zapewnia pełną zgodność z przepisami.

System pozwala również na ustanowienie dostępu do niektórych pomieszczeń, do których wejść można podając odcisk palca, dzięki czemu pracodawca dowie się co, kiedy i przez jaki okres czasu robił jego pracownik w danym pomieszczeniu.

To nie koniec atrakcji. System zapewnia dodatkowo zestaw kamer, które 24 godziny na dobę rejestrują ruch w pomieszczeniach, gdzie uprawiane są konopie.

Każdy pacjent otrzymuje specjalny login i hasło, dzięki któremu może się zalogować na platformie. Jednak tylko wykwalifikowani pracownicy mają dostęp do tej bazy danych, z poziomu której można zobaczyć jakie zakupy zrobił konkretny konsument.

Dykrektor generalny KIND – David Dinenberg stwierdził, że “zaangażowanie Microsoftu skupiło uwagę w na przemyśle marihuany.”

“Osoby, które kilka lat temu nie zwracały uwagę na tę branżę, teraz zaczynają obserwować co się w niej dzieje.”

Przepowiedział też, że wkrótce coraz więcej dużych firm zaangażuje się w przemysł konopi.

Bill Gates, założyciel Microsoftu powiedział, że głosował za legalizacją marihuany, kiedy miał taką możliwość w 2012 roku w stanie Waszyngton.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować