- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Medyczna marihuana przynosi ogromne oszczędności Amerykańskiej Służbie Zdrowia

Wykorzystując dane na temat wszystkich recept wypełnionych przez Medicare Part D na przełomie roku 2010 i 2013 wykazano, że stosowanie leków na receptę dla których marihuana może służyć jako alternatywa znacznie spadło, od kiedy została ona zalegalizowana.

Legalizacja marihuany przyniosła ogromne oszczedności w amerykanskiej sluzbie zdrowia
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Ogólne zmniejszenie wydatków Medicare (program ubezpieczeń społecznych, administrowany przez rząd Stanów Zjednoczonych, zapewniający ubezpieczenie zdrowotne) po wdrożeniu przepisów dotyczących medycznej marihuany spadło o około 165 milionów dolarów w skali roku.

Autorzy badań z University of Georgia przeanalizowali dane z ponad 87 milionów recept z bazy Medicare, koncentrując się na schorzeniach, w których marihuana może służyć jako “alternatywna forma leczenia.”

Schorzenia te obejmowały lęki, depresję, jaskrę, nudności, bóle, psychozy, drgawki, zaburzenia snu czy spastyczność mięśni.

W stanach, gdzie medyczna marihuana jest legalna, lekarze przepisywali mniej recept w ośmiu na dziewięć kategorii, choć na przykład w przypadku jaskry, marihuana nie niweluje choroby, ale jedynie tymczasowo obniża ciśnienie w gałce ocznej i w tym przypadku zostały również wystawione inne leki oprócz medycznej marihuany.

- Reklama - Cannabis Light logo

W stanach, gdzie marihuana do celów medycznych została zalegalizowana, lekarze przepisywali średnio 3645 mniej recept pacjentom cierpiącym na bóle, i zamiast tradycyjnych leków otrzymywali oni medyczną marihuanę.

Obecnie 24 stany zalegalizowały już medyczną marihuanę. Badania te wskazują na to, że amerykańska służba zdrowia zaoszczędzi setki milionów dolarów, jeśli tylko medyczna marihuana zostanie zalegalizowana we wszystkich 50 stanach.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -