- Reklama -
Banner

XX Marsz Wyzwolenia Konopi 2023 już 3 czerwca!

Już 3.06.2023 roku odbędzie się wyjątkowa, bo XX edycja Marszu Wyzwolenia Konopi. Event będzie miał miejsce na Placu Bankowym w Warszawie. Jest to wydarzenie cykliczne organizowane od 2003r.  przez aktywistów konopnych, którzy walczą o zmiany w polskim prawie narkotykowym.

Obecne nie jest skuteczne i powoduje wiele absurdów, w tym  zamykanie w więzieniach pacjentów medycznej marihuany. Z okazji Jubileuszu, organizatorzy wydarzenia szykują nowy, bardziej urozmaicony format imprezy. Jak będzie wyglądał tegoroczny Marsz Wyzwolenia Konopi 2023?

331796878 753485949726337 7347569015052112707 n

Marsz Wyzwolenia Konopi 2023

Zgodnie z wieloletnią tradycją Marsz Wyzwolenia Konopi to przemarsz ulicami Warszawy w towarzystwie dobrej muzyki, edukacji, przystrojonych lawet i  zaangażowanych miłośników konopi. Tradycji musi stać się zadość, ale dodatkowo w tym roku organizatorzy postanowili wyjść na przeciw  uczestnikom preferującym imprezy stacjonarne.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Odwiedzający będą mogli odwiedzić konopne stoiska, wziąć udział w warsztatach lub posłuchać prelekcji  ekspertów, a na koniec pobawić się na koncertach. Szykuje się więc naprawdę pełna konopna impreza, a ze względu na planowane atrakcje po Marszu m.in.  Stand-up prowadzony przez znanych komików, warto zaplanować cały weekend w Warszawie.

O dobrą zabawę zadbają znani polscy artyści, o część merytoryczną i  edukacyjną zadbają Stowarzyszenie Wolne Konopie wraz z Fundacją Otwieramy Oczy oraz zaproszeni goście specjalni, a dodatkowo uczestnicy będą mogli porozmawiać z konopnymi producentami, nawiązać kontakt z prawnikiem lub  wybrać konopny produkt dla siebie. I oczywiście głośno skandować „sadzić,  palić, zalegalizować!”.

Święto polskich użytkowników konopi

Marsz Wyzwolenia Konopi to święto dla polskich użytkowników konopi: pacjentów, aktywistów, zwykłych obywateli. To dzień, który jednoczy wszystkich w walce o swoje prawa, o równe traktowanie, o bezpieczeństwo. Nareszcie to jedna z niewielu okazji w roku, by przypomnieć polskiej społeczności o trudnym i wciąż zaniedbanym temacie nieskutecznej polityki antynarkotykowej, która wyrządza więcej krzywdy niż przynosi rzeczywistych efektów.

z20142492IERMarsz Wyzwolenia Konopi

Ponad 60% polskiego społeczeństwa jest jednak za zniesieniem kar za posiadanie marihuany na własny użytek. Badania pokazują, że około 3 mln Polek i Polaków przynajmniej raz w roku pali marihuanę. Od początku prohibicji skazanych za posiadanie konopi zostało ponad 2 miliony osób, a badania i przykłady krajów, w których nie ma zakazu jasno pokazują, iż stosowanie  wśród młodzieży po legalizacji nie wzrasta, a nawet spada.

W naszym kraju  zresztą kontakt z tą rośliną ma większy odsetek nastolatków niż chociażby w  Holandii, gdzie są przecież coffeshopy. Prohibicja nie działa, diler nie pyta o dowód, a podatek od sprzedaży tej rośliny mógłby być przeznaczany na na  przykład pomoc, a nie zamykanie ludzi w więzieniach. Legalna marihuana to  około 10mld złotych więcej rocznie dla Państwa. Konopie stosuje każda grupa społeczna – od nauczycieli, przez lekarzy do Policji.

2 KOMENTARZE

 1. “Każdy kto uznaje za nielegalne cokolwiek, co dała natura z woli Stwórcy, a co nie zostało poddane modyfikacjom w laboratoriach, występuje przeciw naturalnej logice stworzenia, ryzykownie nadając sobie
  prawo do decydowania o tym, o czym prawa decydować nie ma. Bo czy tron ziemski jakikolwiek umocowany jest tak wysoko, by zakazywać tego, co nie uczynione zostało ludzką ręką?” (ell. kh. Mateusz Dominik I, przywódca religijny elleaharyjczyków)

 2. “Jeżeli w znacznej części państw świata zabieg aborcji można przeprowadzić legalnie i bez żadnych problemów, a za odrobinę suszu konopii trafia się do więzienia, to ja z przywódcami takich państw nie mam i nigdy nie będę miał o czym rozmawiać.” (ell. kh. Mateusz Dominik I, przywódca religijny elleaharyjczyków)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować