- Reklama -
Banner

Marihuanistyka – nowy kierunek studiów rusza w tym roku!

College w Massachusetts przygotowuje się do otwarcia swoich konopnych bram, dla ludzi którzy chcą się uczyć biznesu, i korzyści z używania i sprzedaży marihuany.

Northeastern Institute of Cannabis zapowiedział, że wkrótce zaczną przyjmowanie wniosków, a studenci rozpoczną pierwszy semestr nauki o marihuanie w sierpniu, jak podaje CNN.

Założona przez długoletniego aktywistę Mickeya Martina, 12 stopniowy kurs wprowadzi studentów w temat medycznych zastosowań marihuany, technik uprawy, logistykę działania ambulatorium, a także naukę i historię konopi w przemyśle.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jeśli nadal będzie trwał boom na konopie, i coraz więcej państw będzie ją legalizować do celów medycznych, to zapotrzebowanie na doświadczonych pracowników w tej dziedzinie będzie ogromne.

To sprawia, że jest idealny czas aby uruchomić instytut poświęcony szkoleniu osób, mówi Martin, który kiedyś miał swoją działalność ze spożywczą marihuaną zanim został zamknięty przez Drug Enforcement Administration. Od tego czasu rozpoczął on działalność doradczą z marihuaną, i niedawno napisał książkę “Medical Marijuana 101“.

institute-cannabis-marihuana-nauka-szkoła
“To jedna z największych rozwijających się gałęzi przemysłu w Ameryce, i tworzą ją nie tylko palacze i ludzie którzy lubią zielsko, ale też biznesmeni” – powiedział Martin. 

Martin wybrał Massachusetts ponieważ państwo ostatnio zalegalizowało marihuanę medyczną, i miasto Framingham, ponieważ jest kolebką medycznej marihuany. Finansowane przez prywatnych inwestorów centru, będzie zajmowało 7500 metrów kwadratowych.

“Mamy nową branże marihuany, ale nie ma praktycznie wykwalifikowanych pracowników. Większość programów szkoleniowych znajduje się w Kolorado i Kaliforni, ale nie wszyscy chcą podróżować tak daleko.

Studenci, którzy ukończą pełny 12 stopniowy program nauczania, otrzymają certyfikat branży “Cannabis” a nauka będzie kosztować 1500 dolarów. Dla ludzi którzy chcą mieć indywidualne zajęcia, każdy z czterech kursów będzie kosztował około 199 dolarów.

Zajęcia będą odbywały się w weekendy i w nocy, aby pomieścić ludzi którzy pracują w pełnym wymiarze godzin, podczas gdy będzie około 25-30 uczniów w klasie.

Szkoła nie będzie mogła posiadać żadnej marihuany na terenie kampusu, ponieważ nie jest ona przychodnią i byłoby to nielegalne. Zamiast tego pojawią sie filmy instruktażowe i zdjęcia z lokalnych przychodni.

Niestety studenci nie będą mogli  sie ubiegać o dofinansowanie na naukę, ponieważ rząd federalny nadal uważa marihuanę za nielegalną.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 

Mogą Cię zainteresować