- Reklama -
Banner

Marihuaną zastępują alkohol, papierosy i inne niebezpieczne substancje

Niedawno opublikowane badania z Kanady wskazały korzyści płynące z medycznej marihuany. Okazało się, że roślina była skuteczna nie tylko w leczeniu bólu, ale także pomogła w walce z uzależnieniem.

Badania wykazały, że używanie konopi może zmniejszyć uzależnienie od tytoniu, alkoholu i innych niebezpiecznych środków, takich jak opioidowe leki przeciwbólowe. Jest to jedno z ważniejszych badań, które pokazuje związek między marihuaną i uzależnieniem od narkotyków. Potwierdza ono, że marihuana może pomóc w walce z uzależnieniem od nikotyny.

The International Journal of Drug Policy opublikowało wyniki projektu badawczego, w których przeanalizowano ankiety przeprowadzone na grupie 271 uczestników.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Wyniki ankiety pokazały, że 63 procent osób stosuje konopie zamiast leków na receptę. Spośród tych osób, 30 procent stwierdziło, że stosuje medyczną marihuanę zamiast leków opioidowych.

Stwierdzono również, że 16 procent pytanych pacjentów stosuje konopie jako alternatywę dla benzodiazepiny, którą stosuje się w leczeniu niepokoju i bezsenności, a 12 procent używa konopi w leczeniu depresji, zamiast stosowania leków przeciwdepresyjnych.

W dalszej części ankiety 25% respondentów odpowiedziało, że używało marihuany jako substytutu alkoholu, a 12 procent zrezygnowało z palenia papierosów na rzecz marihuany.

Najbardziej niepokojącą częścią badań był fakt, że 42 procent ankietowanych uzyskiwało marihuanę z nielegalnych źródeł. Jest to niepokojący scenariusz, ponieważ stosowanie marihuany do celów medycznych jest w Kanadzie legalne.

Wyniki ankiety potwierdzają poprzednia badania prowadzone wśród pacjentów stosujących medyczną marihuanę, którzy potwierdzają, że stosują marihuanę jako substytut leków na receptę.

źródło: Medyczna Marihuana Expert

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować