- Reklama -
Banner

Marihuana będzie legalna i traktowana jak alkohol we wszystkich 50 stanach?

Już osiem stanów i Dystrykt Kolumbii zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych, a już wkrótce ten marihuana może być legalna we wszystkich 50 stanach. Republikanin Jared Polis niedawno przedstawił projekt ustawy, która uczyniłaby marihuanę legalną i pozwoliłaby na jej uregulowanie w taki sam sposób, w jaki regulowany jest alkohol na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Według nowej ustawy “Regulate Marijuana Like Alcohol Act“, konopie zostaną usunięte z wykazu listy substancji kontrolowanych. Jeśli ustawa zostanie zatwierdzona, dorośli powyżej 21 roku życia mogliby legalnie nabywać i konsumować konopie indyjskie na terenie całych stanów zjednoczonych. Reklama konopi indyjskich polegałaby na tych samych zasadach, co reklamy produktów alkoholowych.

The Regulate Marijuana Like Alcohol Act jest częścią pakietu trzech ustaw związanych z konopiami indyjskimi, które zostały złożone przez członków Klubu Konopnego w Izbie Reprezentantów.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Oprócz uregulowania marihuany na zasadzie podobnej do alkoholu, ustawa zmieniłaby sposób opodatkowania marihuany i umożliwiłaby naukowcom badanie konopi bez ograniczeń. Jeśli chodzi o medyczne zastosowanie marihuany, to ustawy wzywają Departament ds. Weteranów, aby wydały zalecenia dotyczące sposobu używania konopi indyjskich w leczeniu weteranów cierpiących na zespół stresu pourazowego.

W oświadczeniu opublikowanym przez Polis (które pomogło zalegalizować marihuanę w Kolorado) możemy przeczytać o korzyściach z zakończenia prohibicji na marihuanę.

“Kolorado udowodniło, że umożliwienie odpowiedzialnym dorosłym legalnego zakupu marihuany, daje pieniądze stanowi, a nie kartelom; tworzy miejsca pracy, a nie nowych uzależnionych; napędza gospodarkę, a nie liczbę więźniów.”

“Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, nadszedł czas, aby zakończyć federalny zakaz marihuany i usunąć bariery dla stanów, które zdecydowały się na zalegalizowanie marihuany. Ta rozwijająca się branża nie może sobie pozwolić na stłumienie przez administrację Prezydenta Donalda Trumpa, a także na sprzeczne wiadomości dotyczące tej branży. Przemysł legalnych konopi, stany i obywatele zasługują na przywództwo, kiedy chodzi o marihuanę.”

Polis wprowadziła podobny projekt ustawy w 2015r., który został odrzucony. Teraz jednak, kiedy marihuana w jakiejś formie jest legalna już w 29 stanach, a zdecydowana większość Amerykanów popiera jej legalizację, Polis jest przekonane, że tym razem projekt ustawy trafi na biurko Donalda Trumpa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować