- Reklama -
Banner

Ludzie z wysokim IQ częściej palą trawkę

Badania opublikowane w  Journal of Epidemiology przeprowadzone przez naukowców z Cardiff University dowodzą, że dzieci z wysokim IQ są bardziej skłonne do korzystania z używek we wczesnym wieku dorosłym. Wysokie IQ jest zdefiniowane jest jako wynik między 107 i 158, przy czym  średni iloraz inteligencji wynosi 100.

Jest to sprzeczne z intuicją” mówi główny autor James White, i dodaje “Nie sądziliśmy, że wyniki badań wyjdą w ten sposób”

Badanie zostało oparte na ankietach przeprowadzonych wsród 8000 osób urodzonych na początku kwietnia 1970r. Naukowcy mierzyli iloraz inteligencji badanych osób w wieku 5 i 10 lat a następnie w wieku 16 i 30 lat.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W wieku lat 30 około 35% mężczyzn i 16% kobiet stwierdziło, że palili marihuanę co najmniej raz w poprzednim roku. Zeszłoroczne badania stwierdziły, że osoby które mają skłonność do używek zdobyli wyższe wyniki w testach IQ w porównaniu do tych, którzy nie stosują żadnych używek.

U kobiet efekt był jeszcze większy. Kobiety które miały najwyższe wyniki w wieku 5 lat ponad dwukrotnie częściej sięgały po marihuanę w wieku 30 lat w porównaniu z tymi, które w wieku 5 lat miały niskie IQ.

Więc dlaczego bardziej prawdopodobne jest to, że mądrzejsze dzieci częściej próbują narkotyków? “Ludzie z wysokim IQ są bardziej otwarci na nowe doświadczenia i mogą one być bardziej skłonni do eksperymentowania i poszukiwania nowych stanów świadomości.”

Z tych badań wynika również kilka innych ciekawych informacji. Sugerują one, że inteligentne osoby mogą być bardziej skłonne do nie akceptowania ustalonych zasad społecznych, uprawiania więcej seksu i bardziej skłonne do ateizmu.

Więc jeżeli uprawiasz dużo seksu, chodzisz spać o 3 nad ranem paląc jointa przed snem, a w niedziele nie idziesz do kościoła to prawdopodobnie jesteś geniuszem 🙂

8 KOMENTARZE

 1. سكس

  […]we came across a cool internet site that you might appreciate. Take a look when you want[…]

 2. vr forum

  […]we came across a cool web site that you simply may take pleasure in. Take a look in case you want[…]

 3. bicheno plaster

  […]very couple of web-sites that transpire to be comprehensive beneath, from our point of view are undoubtedly well worth checking out[…]

 4. smm panel

  […]please stop by the web pages we comply with, such as this one particular, because it represents our picks through the web[…]

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować