Dołącz do nas

Odmiany

Legendarne odmiany: White Widow – historia powstania legendy

White Widow - historia legendarnej odmiany marihuany

Prawdopodobnie najbardziej popularna odmiana konopi na świecie, White Widow zyskała światową popularność dzięki niezliczonym nagrodom od czasu jej wydania w 1994 roku. White Widow, regularnie używany jest do produkcji nowych hybryd. Jest to niezwykle silna i jest dostępna odmiana w prawie każdym sklepie z nasionami marihuany. Z tego artykułu, który powstał we współpracy ze sklepem z nasionami marihuany – Ganja Farmer dowiesz się o historii powstania odmiany White Widow.

White Widow jest bez wątpienia jednym z najbardziej udanych komercyjnych szczepów konopi na rynku. Być może dlatego jego historia jest tak problematyczna. Ta najbardziej znana odmiana, która powstała w 1994 roku zdobyła wiele nagród, w tym pierwszą już podczas 1995 High Times Cannabis Cup. Roślina jest bardzo żywiczna i niezwykle silna, potrafi upokorzyć nawet najbardziej doświadczonego palacza i została wykorzystana do produkcji niezliczonych nowych hybryd.

Bitwa o to, kto wynalazł White Widow, przerodziła się w walkę, dzieląc społeczność konopną na dwa obozy. Niektórzy uważają, że White Widow został stworzony przez mężczyznę o imieniu Ingemar, podczas gdy inni stają po stronie innego doświadczonego hodowcy, znanego jako Shantibaba. Chociaż historia tej rośliny jest skomplikowana, owiana wątpliwościami i mylnymi opiniami, prawda jest taka, że tylko jedna osoba może być odpowiedzialna za wprowadzenie Białej Wdowy na światowy rynek. Moje poszukiwania doprowadziły mnie do wniosku, że ta osoba to rzeczywiście Shantibaba, były współwłaściciel Greenhouse Seeds i obecny założyciel Mr. Nice Seedbank, z powodów, które wyjaśnię w tym artykule.

Shantibaba – legendarny hodowca marihuany i prawdopodobnie autor odmiany White Widow

Odmiana White Widow została po raz pierwszy pokazana światu przez Shantibaba, wkrótce po założeniu Green House Seed Company w 1994 roku z holenderskim partnerem o imieniu Arjan. Geny tej słynnej hybrydy pochodzą z czystej brazylijskiej odmiany sativa i południowoindyjskiego, hybrydowego szczepu Keralan. Dokładne pochodzenie rośliny macierzystej pozostaje owiane tajemnicą, ale najbardziej popularne przypuszczenie jest takie, że geny White Widow mogą pochodzić z brazylijskiej krainy Manga Rosa.

Ojca odmiany White Widow odkryto podczas podróży do Indii, gdzie do Shantibaba podszedł mężczyzna, który po spaleniu z nim jointa zaprowadził go na swoją uprawę w górach Kerali. Następnie rolnik zapoznał go z lokalnie rosnącą odmianą indica, która przez bardzo długi czas była selektywnie uprawiana w celu uzyskania optymalnej produkcji żywicy. Po kilku dniach pobierania próbek od rolnika, Shantibaba wyjechał do Holandii z partią świeżych nasion, z której niewiele później miał odkryć idealne geny do powstania White Widow. W końcu skrzyżował je na brazylijskiej odmianie sativa, tworząc legendarną już Białą Wdowę.

W czasie, gdy Shantibaba nadal był współwłaścicielem Green House Seeds, stworzył kilka nowych hybryd, współpracując z Neville’em Schoenmaker (ojcem holenderskich banków nasion) przy wspólnych projektach. Niektóre z nasion, których używali do tworzenia nowych odmian, pochodziły z początków firmy Seed Bank założonej przez samego Neville’a, której nazwa później została zmieniona na Sensi Seeds.

W czasie, gdy powstał White Widow, Shantibaba i Neville skoncentrowali się na aspekcie hodowlanym firmy, podczas gdy Arjan, nie będąc hodowcą, był odpowiedzialny za promocję i sprzedaż nasion. Po pewnym konflikcie interesów między dwoma właścicielami, Shantibaba sprzedał Arjanowi swoją połowę udziałów w Green House Seed Company w 1998 roku i wyjechał do Szwajcarii, aby założyć Mr. Nice Seedbank we współpracy z Howardem Marksem i Nevillem Schoenmakerem.

Odchodząc od swojego byłego partnera, który stał się konkurentem, mistrz hodowli Shantibaba skoncentrował się na dostarczeniu hodowcom najwyższej jakości odmian zarówno ze starej, jak i nowej światowej genetyki. Zaczął hodować Widow pod swoją nowo powstałą marką i nadał jej nazwę Black Widows, ponieważ nazwa White Widow była już sprzedawana przez Arjana w Green House Seeds.

Według wywiadu dla niemieckiego magazynu konopnego Grow; hodowca o imieniu Ingemar również jest współautorem szczepu White Widow. Tutaj historia tej odmiany staje się problematyczna. Ingemar najwyraźniej pracował nad niektórymi odmianami dla Green House Seed Company w przeszłości, podobnie jak teraz, i całkiem możliwe, że miał udział w rozwoju odmiany White Widow, ale najwyraźniej nie jest jej autorem.

Ingemar mówi, że nasiona White Widow zostały przypadkowo znalezione w partii ręcznie robionego haszyszu i że szczep był następnie udoskonalany przez około sześć lat, zanim został wypuszczony. Jeśli to prawda, narodziny White Widow można datować na 1988 r., chociaż nie ma danych potwierdzających tę teorię. Najwcześniejsze opisy White Widow zostały wykonane przez samego Shantibabę w 1995 r., kiedy wciąż pracował pod szyldem Green House Seeds. Oryginalna genetyka White Widow jest również zgodna z tym, co mówi Shantibaba.

Oznaczałoby to, że materiał genetyczny, który został użyty do stworzenia Białej Wdowy, pochodzi z nasion znalezionych w Green House Seed Company, które Shantibaba i Neville uzyskali i udoskonalili. Ingemar do dziś nie ujawnił żadnych szczegółowych informacji na temat White Widow, ani nie przedstawił żadnego dowodu na to, że odmiana rzeczywiście pochodzi od niego. Stopień jego zaangażowania w stworzenie tego bardzo cenionego szczepu może nigdy nie ujrzeć światła dziennego.

Shantibaba z drugiej strony był dość otwarty w rozmowach na temat pochodzenia tej cudownej odmiany. Wydaje się również bardzo dobrze znać zarówno Białą Wdowę, jak i odmiany, które wykorzystano do jej powstania. Wydaje się, że Shantibaba jest w posiadaniu jedynych obecnie istniejących prawdziwych nasion rodziców White Widow. Miałoby to sens, gdyby również był autorem tej odmiany, a jak sam twierdzi – nasiona wykorzystane do stworzenia White Widow są schowane i bezpieczne.

Sugeruje on również, że tylko on jest w stanie odtworzyć hybrydę, która została pierwotnie wydana około 15 lat temu. Innymi słowy, większość innych odmian Widow musi być oparta na potomstwie z dalszej linii genetycznej i najprawdopodobniej są one również skrzyżowane z czymś innym.

Odmiana z Mr. Nice Seedbank wydaje się mieć najwięcej wspólnego z White Widow, którą Green House Seeds Company wystawił na Cannabis Cup w 1995 roku. Ingemar oferuje własną wersję White Widow i kilka hybryd White Widow, takich jak Ingemar’s Punch. Ściśle współpracuje również z Arjanem w Green House Seeds, dostarczając mu materiał genetyczny, który obejmuje rzekomo jeden i jedyny prawdziwy szczep White Widow. Oryginalna genetyka White Widow pozostanie jednak tajemnicą, dopóki nie zostaniemy oświeceni przez samego Ingemara.

Susz CBD Sklep

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Odmiany

Auto Mazar od Dutch Passion – automatyczna wersja legendarnej odmiany Mazar

Opublikowany

dnia

Auto Mazar - nasiona marihuany od Dutch Passion

Auto Mazar to automatycznie kwitnąca odmiana marihuany wyprodukowana przez firmę Dutch Passion, która jest krzyżówką oryginalnego szczepu Mazar, odmiany indica Afghani Kush, a także ruderalis, aby nadać roślinie cechy autoflowering. Oryginalny Mazar jest bardzo znanym szczepem, który istnieje od ponad 15 lat i pochodzi z miasta Mazar-i-Sharif w Afganistanie.

Przez lata roślina ta była uprawiana tysiące razy, co oznacza, że genetyka rośliny została ustabilizowana i prawie każdy uprawiany Mazar będzie dokładnie taki sam. A ponieważ szczepy automatycznie kwitnące w ostatnich latach stały się niezwykle popularne, firma Dutch Passion skrzyżowała tego oryginalnego Mazara z rośliną Ruderalis – i tak powstał AutoMazar. Nasiona Auto Mazar można kupić zarówno zwykłe, jak i feminizowane, ale zwykle hodowcy używają tylko nasion feminizowanych, ponieważ zapewnia to, że wszystkie rośliny będą samicami, co oznacza, że będą produkować kwiaty, a nie nasiona.

Efekty Auto Mazar

Efekty odmiany Auto Mazar są trudne do opisania, ale zdecydowanie bardziej są odczuwane na ciele, przez co wiele osób używa jej w walce z bezsennością i bólem. Zawartość THC w tym automatycznie kwitnącym szczepie nie została określona przez producenta, ale ponieważ pierwotny szczep Mazar miał 19,5% THC, to ze szczepu Auto Mazar możemy spodziewać się około 15% THC.

Smak i zapach Auto Mazar

Zapach rośliny, a także zebranych kwiatów nie jest tak świetny i szczerze mówiąc, roślina ta właściwie nie ma prawie żadnego zapachu. Dla niektórych jest to duża wada, ale dla osób ceniących sobie dyskrecję, może to być wielką zaletą. Działanie Auto Mazar jest bardzo długotrwałe, ale nawet przy tak silnym oddziaływaniu na ciało, wciąż masz ochotę wstać i zrobić to, czego potrzebujesz, więc nie ma efektu przyklejenia do kanapy, jak w przypadku innych odmian dominujących w geny indica.

Rośliny Auto Mazar

Auto Mazar można uznać za odmianę super kwitnącą, co oznacza, że ​​można uzyskać dużą wydajność z jednej rośliny, a średnia wydajność wynosi od 60 do 200 gramów. W idealnych warunkach można uzyskać do 350 gramów z jednej rośliny – takie przypadki można znaleźć w relacjach z uprawy na forach poświęconych uprawie marihuany. Większy plon oznacza, że ​​rośliny automazar zwykle rosną wyżej niż przeciętne odmiany automatyczne, a ich wysokość rzadko jest mniejsza niż 60 centymetrów i może osiągnąć nawet 120 cm wysokości, co warto wziąć pod uwagę. Wielu hodowców stosuje trening LST, aby stworzyć wiele głównych szczytów i uzyskać roślinę, która rośnie bardziej poziomo, a nie pionowo.

Automazar zwykle rośnie dłużej niż inne automatycznie kwitnące odmiany, a średnia długość życia rośliny wynosi od 70 do 100 dni, chociaż z relacji hodowców możemy stwierdzić, że roślina potrzebuje ponad 80 dni, aby osiągnąć pełną dojrzałość. Ponieważ roślina ta jest skrzyżowaniem genów Indica, Sativa i Ruderalis, ma wysoką odporność na robaki i szkodniki, ale niektórzy hodowcy zgłaszali problemy z pleśnią pod koniec kwitnienia, chociaż to głównie zależy od warunków uprawy i wilgotności, a także temperatury. Jeśli warunki uprawy są odpowiednie, roślina jest w stanie wyprodukować ponad 100 gramów kwiatów, co jak na odmianę autoflowering jest dużym osiągnięciem. Największe plony osiągają profesjonalni growerzy z wieloletnim doświadczeniem, ale nawet początkujący hodowcy, którzy sadzą nasiona na zewnątrz w miesiącach letnich, po 80 dniach mogą otrzymać nawet 100 gramów suszonych kwiatów.

Czytaj dalej

Odmiany

Największy plon na outdoor? TOP 5 polecanych odmian

Opublikowany

dnia

Odmiany marihuany na outdoor, które dają duże plony

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w outdoorze, musisz upewnić się, że wybierzesz szczep, który nie jest zbyt trudny uprawie i daje przy tym obfite plony. W tym artykule przyjrzymy się niektórym z najlepszych odmian marihuany do uprawy na wolnym powietrzu i przejrzymy jedne z najlepszych nasion dostępnych na rynku. Nie zachęcamy do uprawy marihuany i jednocześnie przypominamy, że uprawa marihuany w Polsce jest nielegalna, tak samo jak kiełkowanie nasion konopi.

Amnesia Haze

Amnesia Haze ma nieco mylącą nazwę: to hybryda dominująca w sativie, która pomimo swojej mocy nie upośledzi Twojej pamięci. Jest to mieszanka odmiany Haze i kilku odmian z różnych miejsc na świecie, w tym Tajlandii, Hawajów i Afganistanu. Zawartość THC w Amnezji Haze waha się w okolicach 20-25%.

Kwitnienie Amnezji Haze zajmuje stosunkowo dużo czasu: rośliny kwitną w ciągu 10 do 12 tygodni. Tę odmianę warto posadzić wcześniej, ponieważ w Europejskich warunkach kwitnienie może zająć dużo czasu. Długi czas kwitnienia roślina wynagradza w zbiorach – może dać nawet 750g/m2! Amnesia Haze, która istnieje na rynku komercyjnym, pochodzi głównie z dwóch źródeł: First Medical Seed i Soma Seeds, firmy z siedzibą w Amsterdamie.

3 nasiona Amnesia Haze od Soma Seeds w cenie 181zł

OG Kush

OG Kush to legendarna odmiana marihuany, którą zna każdy koneser konopi. Silne, relaksujące efekty mieszają się z euforią, dzięki czemu OG Kush jest często wybierany przez pacjentów, jak i konsumentów rekreacyjnych.

Stężenie THC w OG Kush zwykle mieści się w granicach 20-25%. Rośliny kwitną w około 7 tygodni, a z jednej rośliny można uzyskać do 350-600g, dzięki czemu jest to jedna z najczęściej wybieranych odmian na outdoor.

3 nasiona OG Kush w cenie 39zł

White Widow

Hodowcy uwielbiają White Widow ze względu na ciężkie i żywiczne topy, które dają mocny haj. White Widow uprawiany na zewnątrz produkuje dużo kwiatów i bardzo dobrze reaguje na trening Sea of Green (SOG) i Screen of Green (ScrOG).

Jest to również świetny szczep dla początkujących, ponieważ wybacza błędy i jest wytrzymały. Zrównoważona genetyka zapewnia efekty euforyczne i pobudzające kreatywność, a zgłaszane korzyści lecznicze obejmują łagodzenie lęku, depresji, stresu i przewlekłego bólu. Dzięki niskim wymaganiom i mocnym efektom, White Widow jest jednym z najlepszych wyborów do uprawy na zewnątrz!

3 nasiona White Widow w cenie 77zł

Super Skunk

Super Skunk to odmiana, która prawie gwarantuje obfite zbiory przy uprawie zewnętrznej. Choć preferuje dużo słońca, jak większość odmian, nazywa się go „super szczepem”, ponieważ będzie dobrze prosperować w większości warunków atmosferycznych.

Nagradzany za efekty relaksujące i odprężające, Super Skunk świetnie nadaje się również podczas spotkań towarzyskich. Rośliny kwitną bardzo szybko i są niewielkich rozmiarów, ale dają całkiem pokaźne plony – nawet 400-500g na metr kwadratowy.

3 nasiona Super Skunk w cenie 58zł

Early Skunk

Na końcu naszej listy najlepszych odmian outdoor jest Early Skunk, szczep, który jest często uprawiany przez hodowców mieszkających w chłodniejszym klimacie. Ta twarda i odporna odmiana jest uprawiana nawet w Skandynawii. Kwitnie wcześnie, produkuje mnóstwo zbitych kwiatów pokrytych żywicą i daje potężne zbiory. Jeśli szukasz odmiany, która świetnie da sobie radę w europejskim klimacie, to Early Skunk może być właśnie dla Ciebie!

3 nasiona Early Skunk w cenie 73zł

Czytaj dalej

Popularne