- Reklama -
Banner

Legendarne odmiany: Bubblegum, czyli słynna odmiana o zapachu gumy balonowej

Istnieje wiele odmian marihuany, których pochodzenie nie do końca jest wiadome. Każdy hodowca może kupić nasiona tej odmiany, ale zawsze trudno jest ustalić, które z nich są oryginalne, a która są kopią. Bubblegum jest jedną z tych odmian – wiele seed banków oferuje nasiona gumy balonowej, ale tylko dwa z nich – z siedzibami w Amsterdamie – T.H Seeds i Serious Seeds oferują oryginalne geny tego szczepu. Odmiana Bubblegum wzięła swoją nazwę od smaku gumy balonowej, który pojawia się podczas palenia. Ten szczep jest na tyle popularny, że do Holandii przywędrował aż z Indiany. Działanie Bubblegum jest równowagą między cechami indica i sativa, które pozwala na odprężenie się bez knock-outu.

Historia Bubblegum

Obecnie kilka seed banków sprzedaje nasiona odmiany Bubblegum, ale nie wszystkie posiadają oryginalną genetykę. We wczesnych latach 80. w stanie Indiana w USA opracowano oryginalne geny Bubblegum’a, a w 1993 roku 3 żeńskie rośliny rozdano trzem growerom z Holandii – Adamowi z T.H. Seeds oraz Tony’emu i Simon’owi z Cerebral Seeds. Wkrótce potem Tony założył Sagarmatha Seeds, a Simon założył Serious Seeds, a ich drogi się rozeszły. W ten sposób Bubblegum dotarł do Holandii – za pośrednictwem trzech różnych hodowców.

bubble gum serious seeds 2

Od tego czasu pisano różne historie o historii Bubblegum, ale wiemy tylko tyle, że było 3 hodowców, którzy mieli 3 różne sposoby klonowania. Adam w T.H. Seeds opisuje swoją wersję jako „głównie Indica”, podczas gdy Simon w Cerebral Seeds określił jego Bubblegum’a jako „głównie Sativa”. Bubble Gum zdobył w sumie 13 nagród, w tym 2 na High Times Cannabis Cup w 1995 r., 1 miejsce w kategorii outdoor na Spannabis Cup w 2005 r., 1 miejsce w kategorii outdoor na Spannabis Cup w 2006 r. i miejsce w kategorii “hybryda” na 4 dorocznym Jack Herer Cup w 2018 r.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Uprawa Bubblegum

Czas kwitnienia odmiany Bubblegum wynosi około 8 do 9 tygodni, plon jest spory, a roślina jest łatwa w uprawie i świetnie rośnie, gdy temperatura powietrza wynosi 20-28 stopni Celsjusza. Bubblegum nadaje się zarówno do uprawy indoor, jak i outdoor, ale zawsze warto ochronić go przed warunkami atmosferycznymi, które sprzyjają powstawaniu pleśni. W celu uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się stosowanie podwyższonego poziomu fosforu w celu produkcji lepszych kwiatów. Oprócz tego należy wypłukać ziemię ze składników odżywczych, aby uzyskać kultowy smak gumy balonowej.

Nasiona Bubblegum

Jeśli szukasz nasion Bubblegum’a, to polecamy nasiona Bubblegum od Serious Seeds lub Bubblegum od T.H. Seeds – są to oryginalne geny rośliny z 1993 roku. Jest to stabilna i silna roślina z charakterystycznym, słodkim zapachem, naprawdę przypominającym gumę balonową oraz euforycznym hajem. Na rynku dostaniemy też różne wersje i hybrydy Bubblegum’a, na przykład Bubblegum Kush od Bulldog Seeds, Auto Bubble Gum od 00 Seeds czy BubbleGum XL od Royal Queen Seeds. Jeśli jednak szukasz oryginalnych genów, to wybór jest prosty – Serious Seeds lub T.H. Seeds.

ganja farmer

Bubblegum: wygląd zapach i smak

bubblegum nasiona marihuany

Jedną z cech, która wyróżnia odmianę Bubblegum, jest jego zdolność do stymulowania zmysłów. Aromat jest jednocześnie ostry i słodki, co z łatwością będzie wyczuwalne w pomieszczeniu, w którym będzie palony. Niektóre aspekty aromatu gumy balonowej można również kojarzyć z aromatem ziemistym i kwiatowym.

Smak Bubblegum zasadniczo smakuje jak guma balonowa – jak sama nazwa wskazuje. Smak może nie być tak przyjemny jak zapach kwiatów, ale jest bardzo podobny. Dym wypełnia usta smakiem jagód i śmietany wraz z domieszką różnych kwiatów i owoców. Nawet gdy dym zostanie wypuszczony, słodycz gumy balonowej będzie wyraźnie wyczuwalna.

Mówiąc o wyglądzie, topy Bubblegum wyglądają dość klasycznie – grube, gęsto zbite ciemnozielone kwiaty zmieszane, z których wydostają się pomarańczowe słupki. Topy są całkowicie pokryte warstwą kryształków (trichomów) – co odczuwalnie wpływa na siłę działania marihuany podczas palenia.

Bubblegum wprawia ciało w stan euforii i relaksu. Uspokaja ciało i pobudza umysł. Guma balonowa jest znana z tego, że daje mocny przypływ szczęścia i błogości, co powoduje poprawę nastroju, a nawet “śmiechawkę”. Działanie odmiany Bubblegum jest zrównoważone – czuć zarówno efekty charakterystyczne dla odmian indica, jak i odmian sativa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować