Indica czy sativa – która odmiana marihuany będzie dla Ciebie lepsza?

Różnice między indica i sativa

Czy pamiętasz jakiej odmiany marihuany ostatnio używałeś?Czy to była sativa czy indica? Większość ludzi nie ma pojęcia, jakie geny mają konopie, których używają. Można zapytać – “i co z tego? Co za różnica jakiego rodzaju używam?

Wszystkie odmiany marihuany mają inne geny i inaczej wpływają na umysł i ciało, a także mają inny zakres świadczeń medycznych. Jeśli używasz konopi indyjskich ważne jest, aby wiedzieć dokładnie jaki typ wywołuje pożądane dla Ciebie efekty.

Szczepy marihuany maja zakres od 100% genów sativa do 100% genów indica. Hybrydowe odmiany są krzyżówkami indiki i sativy (30% indica – 70% sativa, 50% – 50%, 80% – 20% sativa). Różne proporcje pozwalają na zróżnicowane efekty.

Co to jest indica i jak mi może pomóc?

Indica – szczepy te mają zwykle silny, słodki lub kwaśny zapach (np. OG Kush, Northern Lights) i zapewniają silny relaks i mocny haj, który może pomóc złagodzić ogólny niepokój (zbyt wysoka proporcja THC:CBD może go jednak nasilić), bóle i zaburzenia snu ( to tylko kilka z medycznych zalet).

Indiki są bardzo skuteczne w łagodzeniu bólu i są często stosowane w leczeniu bezsenności przez wiele osób. Pacjenci stosujący medyczną marihuanę najczęściej używają odmian indica późnym wieczorem przed snem. Wiele osób w naszej społeczności wie, że powoduje ona uczucie senności i zmęczenia – idealny stan przed dobrze przespaną nocą.

Korzyści cannabis indica:

-łagodzi niepokój i stres
-rozluźnia mięśnie
-łagodzi skurcze
-łagodzi bóle głowy i migreny
-łagodzi bóle

Indica pochodzi z krajów znanych z hash kultury, takich jak Maroko, Afganistan, Nepal i Turcja. Jedne z najbardziej popularnych odmian indica to Kush, Northern Lights i White Widow.

Co to jest sativa i jak mi może pomóc?

Szczepy sativa mają zwykle bardziej trawiasty zapach. Większość pacjentów uważa, że odmiany marihuany typu sativa powodują wysokoenergetyczny i kreatywny haj, dlatego najlepiej nadają się do spożycia w ciągu dnia.

“Faza” z sativy jest pełna kreatywności i energii. Wielu artystów wykorzystuje efekty spowodowane sativą do tworzenia obrazów, muzyki i innych artystycznych działalności.

Korzyści cannabis sativa:

-walka z depresją
-kreatywność
-pobudzenie i energia
-polepsza skupienie
-poczucie euforii i łatwości

Oryginalne szczepy sativa pochodzą z krajów takich jak Kolumbia, Meksyk, Tajlandia i wielu krajów Afryki.

Najpopularniejsze odmiany sativa to Sour Diesel i Jack Herer.

Następnym razem, kiedy nie będziesz wiedział co wybrać – czy indike czy sative – przypomnij sobie tę podręczną grafikę.

Różnice między odmianami indica i sativa

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Hotel w kształcie liścia marihuany wybrany najlepszym hotelem na świecie 2017 roku

przedawkowanie-marihuany

Ile marihuany trzeba spalić, aby ją przedawkować?