- Reklama -
Banner

Legalna marihuana wpompuje do gospodarki USA prawie 70 miliardów dolarów

Legalna marihuana wpompuje do gospodarki Stanów Zjednoczonych prawie 70 miliardów dolarów – tak pokazują szacunki opublikowane w Marijuana Business Factbook 2017.

Raport pokazuje, że całkowita suma wpływów do gospodarki USA wzrośnie z 18 miliardów dolarów w 2016r. do 68 miliardów dolarów w 2021 r. Oznacza to wzrost o 241%.

Dla porównania, 68 miliardów dolarów to kwota podobna do produktu krajowego brutto Dominikany (72mld $) i Kenii (67mld $) w 2016 roku – dane z International Monetary Fund.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Raport Marijuana Business Factbook 2017 wskazuje, że przemysł legalnej marihuany pozytywnie wpływa na gospodarkę Stanów Zjednoczonych.

 • Wypłaty osób pracujących w branży legalnej marihuany przynoszą korzyści wielu lokalnym przedsiębiorcom, biorąc pod uwagę, że wydają oni część zarobków na zakup żywności w sklepach spożywczych czy na obiad w restauracji.
 • Właściciele firm związanych z marihuaną płacą setki milionów dolarów w podatkach, dzięki którym finansowane są projekty budowy dróg, szpitali, a także szkół.
 • Uruchomienie nowej działalności związanej z konopiami indyjskimi – głównie obiekty uprawowe – generują zysk związany z nieruchomościami, często w trudnych ekonomicznie obszarach miasta.

Od lat ekonomiści i przedstawiciele branży korygują swoje prognozy gospodarcze w celu oszacowania niebotycznego wzrostu rynku, ponieważ coraz więcej stanów stara się zalegalizować marihuanę zarówno w celach rekreacyjnych, jak i leczniczych.

W listopadzie ubiegłego roku cztery kolejne stany zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych, a kilka innych opracowuje program medycznej marihuany, który zapewni pacjentom dostęp do medycznej marihuany.

Sprzedaż w istniejących rynkach medycznych i rekreacyjnych nie wykazała żadnych oznak spowolnienia rynku. Na przykład w stanie Waszyngton i Kolorado w dwóch pierwszych miesiącach 2017 roku pobijane zostały kolejne rekordy sprzedaży, a stanie Oregon powstało blisko 12.500 miejsc pracy związanych z branżą legalnej marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 

Mogą Cię zainteresować