- Reklama -
Banner

Legalna marihuana wpompuje do gospodarki USA prawie 70 miliardów dolarów

Legalna marihuana wpompuje do gospodarki Stanów Zjednoczonych prawie 70 miliardów dolarów – tak pokazują szacunki opublikowane w Marijuana Business Factbook 2017.

Raport pokazuje, że całkowita suma wpływów do gospodarki USA wzrośnie z 18 miliardów dolarów w 2016r. do 68 miliardów dolarów w 2021 r. Oznacza to wzrost o 241%.

Dla porównania, 68 miliardów dolarów to kwota podobna do produktu krajowego brutto Dominikany (72mld $) i Kenii (67mld $) w 2016 roku – dane z International Monetary Fund.

Raport Marijuana Business Factbook 2017 wskazuje, że przemysł legalnej marihuany pozytywnie wpływa na gospodarkę Stanów Zjednoczonych.

 • Wypłaty osób pracujących w branży legalnej marihuany przynoszą korzyści wielu lokalnym przedsiębiorcom, biorąc pod uwagę, że wydają oni część zarobków na zakup żywności w sklepach spożywczych czy na obiad w restauracji.
 • Właściciele firm związanych z marihuaną płacą setki milionów dolarów w podatkach, dzięki którym finansowane są projekty budowy dróg, szpitali, a także szkół.
 • Uruchomienie nowej działalności związanej z konopiami indyjskimi – głównie obiekty uprawowe – generują zysk związany z nieruchomościami, często w trudnych ekonomicznie obszarach miasta.

Od lat ekonomiści i przedstawiciele branży korygują swoje prognozy gospodarcze w celu oszacowania niebotycznego wzrostu rynku, ponieważ coraz więcej stanów stara się zalegalizować marihuanę zarówno w celach rekreacyjnych, jak i leczniczych.

W listopadzie ubiegłego roku cztery kolejne stany zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych, a kilka innych opracowuje program medycznej marihuany, który zapewni pacjentom dostęp do medycznej marihuany.

Sprzedaż w istniejących rynkach medycznych i rekreacyjnych nie wykazała żadnych oznak spowolnienia rynku. Na przykład w stanie Waszyngton i Kolorado w dwóch pierwszych miesiącach 2017 roku pobijane zostały kolejne rekordy sprzedaży, a stanie Oregon powstało blisko 12.500 miejsc pracy związanych z branżą legalnej marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.

Mogą Cię zainteresować