- Reklama -
Banner

Legalna marihuana jest najszybciej rozwijającym się rynkiem od czasu internetu szerokopasmowego

Kiedy zakończył się 2016 rok, raport wykonany przez ArcView Market Research ujawnił przychody ze sprzedaży legalnej marihuany. Według raportu, w 2016 roku w Stanach Zjednoczonych sprzedano marihuanę o łącznej wartości ponad 6,7 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 30% w porównaniu do 2015 roku.

Oznacza to, że legalna marihuana jest najszybciej rosnącym przemysłem od czasu internetu szerokopasmowego. ArcView twierdzi, że przemysł legalnej marihuany będzie rósł co roku o 25%, aż do roku 2021. Według sondażu coraz więcej Amerykanów używa marihuany, a w ubiegłym roku paliło ją ponad 33 miliony Amerykanów.

W 2000 roku, liczba Amerykanów posiadająca dostęp do internetu szerokopasmowego wynosiła 3%. Do roku 2013 liczba ta wzrosła do 70% – zgodnie z Pew Research Center. Eksperci uważają, że legalna marihuana ma potencjał, aby nadążyć za wzrostem popytu na dostęp do szerokopasmowego internetu.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Legalna marihuana może nadążyć wzrostem dostępu do szerokopasmowego internetu, mimo że nie jest legalna we wszystkich stanach. Jeśli marihuana stałaby się legalna na szczeblu federalnym, to rynek będzie rósł w jeszcze większym tempie.

Redaktor naczelny ArcView Tom Adams powiedział: “Jedyne kategorie przemysłu, które osiągnęły roczny przychód rzędu 5mld $, a następnie odnotowały 25% wzrost w ciągu najbliższych 5 lat była telewizja kablowa w 1990 roku (19%) i szerokopasmowy internet w 2000 roku (29%).”

Tom Adams nie uważa jednak, że rynek legalnej marihuany kiedyś będzie tak duży, jak rynek usług internetowych. Chociaż tempo wzrostu jest zbliżone, to internet jest legalny i znacznie więcej osób może z niego korzystać, w porównaniu do marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować