Legalizacja marihuany w Angli przyniesie ponad miliard funtów zysku!

Legalizacja marihuany będzie generować do 1,25mld funtów z podatków i oszczędności dla rządu w Anglii i Walii, według badań opublikowanych w tym tygodniu.

Raport Instytutu Badań Społeczno -Ekonomicznych na zlecenie Fundacji Beckley jako pierwszy przedstawił korzyści ekonomiczne jakie przyniosła by legalizacja marihuany w Anglii.

Amanda Feilding, dyrektor Fundacji Beckley, potwierdziła niepowodzenia w walce z konsumentami marihuany  – zarówno w kategoriach ekonomicznych i zdrowotnych.

“W czasach kryzysu gospodarczego, konieczne jest zbadanie możliwości bardziej ekonomicznej polityki narkotykowej. Nasza obecna polityka zakazująca posiadania i hodowli marihuany okazała się porażką na każdym poziomie. Użytkownicy nie są bezpieczni załatwiając interesy z dilerami, a marihuana jako jedna z największych gałęzi przemysłu na świecie, jest w rękach karteli narkotykowych. Miliony użytkowników każdego roku popełnia przestępstwo, a to rzuca cień na przyszłość, tworzy przemoc i niestabilność, szczególnie w krajach produkujących marihuanę jak i tych tranzytowych.”

Raport sugeruje, że rocznie 200-300 milionów funtów (ok 1,5mld PLN) rząd Anglii wydaje na policję która ściga ludzi za jointa, koszty sądowe z tym związane i leczenie uzależnień.

Ponadto, może oczekiwać, że podatki od sprzedaży legalnej marihuany mogą wygenerować od 0,4mld do 0,9mln funtów.

Autorzy wyciągnęli wnioski, i zalecili dalsze badania nad legalizacją, które obejmą pozytywy i negatywy ze sprzedaży legalnej marihuany.

Nie ma jeszcze informacji, czy Anglia zalegalizuje marihuanę, ale widząc tyle korzyści, rząd powinien zrobić to jak najszybciej. W Angli mnóstwo ludzi pali zielsko, a jeszcze więcej hoduje je w domu. Powstały tam nawet mafie które używają dronów z kamerami termowizyjnymi do wykrycia domowej hodowli, którą potem okradają lub nakładają haracz na ich właścicieli.

Pełny raport jest dostępny na stronie internetowej iser.essex.ac.uk


- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35  Od: VaporShop
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179  Od: unikatowebonga
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699  Od: VapeFully
 • PAX 3 Vaporizer

  899  Od: VapeFully
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85  Od: VaporShop

Mogą Cię zainteresować