- Reklama -
Banner

Konopie w starożytnej cywilizacji

 

Konopie były wykorzystywane przez człowieka od tysięcy lat. Są one z rodziny konopi indyjskich, jednak nie zawierają żadnych substancji psychoaktywnych, a ich zastosowanie prawdopodobnie sięga jeszcze wcześniejszych czasów niż naukowcom udało się udowodnić – można więc śmiało powiedzieć, że tak naprawdę nikt nie wie, kim byli pierwsi ludzie którzy ich używali.

Najstarsze udokumentowane znaleziska sięgają ponad 10.000 lat temu, między innymi z Tajwanu i Pakistanu. Odnaleziona ceramika zawierająca marihuanę i materiały z konopi, i została znaleziona w wykopaliskach archeologicznych. Wyniki wykopalisk zasugerowały również, że konopie były uprawiane tworząc podstawy rolnictwa.

Naukowiec Richard Hamilton wyjaśnił w swoim artykule na temat rolnictwa, opublikowanego w 2009 roku w Scientific American Journal, że człowiek współczesny pojawił się jakieś 250.000 lat temu, ale rolnictwo to dosyć niedawny wynalazek, bo ma około 10.000 lat. Rolnictwo nie jest naturalne, jest wynalazkiem ludzi. Jest również podstawią współczesnej cywilizacji. To zgadza się z innymi badaniami naukowymi Carla Sagana, że konopie to prawdopodobnie pierwsza w historii roślina uprawiana na dużą skalę, stając się fundamentem cywilizacji ze względu na jej wiele zastosowań.

pole konopi

 

Konopie były używane w starożytnych cywilizacjach jako źródło pożywienia, tekstyliów i materiałów budowlanych, jak również oleju, i tak jest do dnia dzisiejszego. Starożytna chińska kultura postrzegała ją jako dar od boskiego ducha, była ceniona i wykorzystywana podczas religijnych uroczystości.

Począwszy od 4000 roku przed naszą erą, konopie zaczęły być traktowane jako cudowna roślina. Była używana we wszystkich aspektach życia. Znaleziono dowody, że rozpoczęły one główny nurt włókienniczy 4000 lat p.n.e. w Chinach i Turkiestanie. Po raz pierwszy została uznana jako lek w 2900 roku p.n.e. przez chińskiego cesarza FU, a Jezus używał marihuany do uzdrawiania ludzi, a kiedy został ukrzyżowany był cały nasmarowany olejkiem z konopi.

Jak widać, konopie traktowano z szacunkiem na jaki zasługuje. Nasi przodkowie używali ich, i to one spowodowały rozwój cywilizacji. Odegrała tak znaczącą rolę we wszystkich aspektach życia, że gdyby nie one, najprawdopodobniej świat wyglądałby zupełnie inaczej.

 

 

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować