- Reklama -
Banner

Czy Jezus leczył marihuaną?

Niedawne odkrycia naukowców dowodzą, że Jezus i jego uczniowie znali właściwości lecznicze konopii indyjskich i używali ich oni do leczenia ludzi. Wielu naukowców i osób które badają biblie jest przekonanych, że Jezus używał marihuany i propagował jej właściwości lecznicze.

W dawnych czasach powszechne było uprawiane konopi na całym Bliskim Wschodzie. Rosną one jak na drożdżach i zapewniają odżywcze nasiona, które są również dobrym źródłem błonnika.

Polska uczona Sara Benet w 1936r. jako pierwsza zwróciła uwagę na błędnie przetłumaczenie słowa kanabos, kannabus i hebrajskie kanehbosm. Wszystkie to słowa oznaczają konopie a nie jak do tej pory uważano “wonną trzcinę” (calamus). 

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W czasach biblijnych konopie służyły również jako kadzidło do uzdrawiania chorych, a metoda ta była nadal popularna w Europie przed wybuchem II Wojny Światowej. Święte olejki zawierały ekstrakt z konopi, a namaszczeni nim ludzie doznawali euforii. Nie każdy mógł zostać namaszczony, a zaszczytu tego mogli dostąpić jedynie kapłani i hebrajscy królowie którzy mieli doświadczyć “objawień Pana”.

Chris Bennett ( największy autorytet w badaniu historii konopi i jej obecności w religiach) uważa, że Jezusa nazywano Chrystusem co w tłumaczeniu znaczy “namaszczony“, ponieważ używał on konopi w celu leczenia chorych. Osoby które leczył, nie musiały palić marihuany ale przyjmowały je poprzez wcieranie w skórę olejku konopnego. Bennet jest przekonany, że marihuana jest odpowiedzialna za niektóre fragmenty w Nowym Testamencie w których jest mowa o leczeniu chorób skóry ( rak skóry ) i oczu (jaskra) a także epilepsji która wtedy była uważana za “demoniczne opętanie” 

Święty oczyszczający olej, opisany w oryginalnej Hebrajskiej wersji Księgi Wyjścia, zawiera ponad 6 funtów ( ok 3kgKeneth-bosum – substancji zidentyfikowanej przez respektowanych etymologów, lingwistów, antropologów, botaników i innych badaczy jako konopia. “Starożytni „oczyszczeni” byli dosłownie nasiąknięci tą potężną miksturą” – Chris Bennet.

W Nowym Testamencie, ten sam olej był użyty do namaszczenia Jezusa przed ukrzyżowaniem, Ewangelie Mateusza 26:7, Marka 7:46, Marka 14:3-9,Łukasza 7:37-38, Jana 11:2 oraz Jana 12:3-5 pokazują , iż Jezus był pokryty nim od stóp do głowy.

Apokalipsa Św. Jana 22:2 głosi, iż liście z Drzewa Życia uzdrowią narody. Jest to te same drzewo o którym jest mowa w Księdze Rodzaju 3:22, że jeśli będziesz spożywał te drzewo, kontrola diabła zostanie z ciebie zdjęta i poprowadzi cię w kierunku życia wiecznego.

Słowo antychryst znaczy “przeciwko oczyszczeniu” więc dzisiejsze zakazy używania konopi są głęboko niechrześcijańskie Jeśli konopie były jednym z głównych składników świętego olejku, jak wskazuje historia, i namaszczenie tym olejem uczyniło Jezusa Chrystusem, zaś jego uczniów pierwszymi chrześcijanami, to późniejsze prześladowania użytkowników konopi trzeba uznać za dzieło antychrysta”.

 

Mało przekonujące?

Nawet starożytne wina były wzmacniane, np “mocne wino” ze Starego Testamentu z dodatkami ziołowymi: opium, datury, belladonna, mandragora i lulek które są substancjami psychoaktywnymi.

Dodatkowo Biblijni Żydzi którzy zmierzali do Ziemi Obiecanej mogli mieć narkotyczne wizje wywołane przez roślinę Ayahuasca. Najprawdopodobniej byli pod jej wpływem kiedy Mojżesz wrócił z góry Synaj z tablicami zawierającymi dziesięć przykazań. “Błyskawice, światła, dźwięk trąb” opisane w Księdze Wyjścia były częścią wizji jakie pojawiają się u ludzi pod wpływem tej rośliny. Pod jej wpływem widzi się światło i doświadcza spotkania z ogromną siłą. Niektórzy porównują to z mocą boską a ayahuasca jest nazywana Boską rośliną.

Artykuł jest jedynie kroplą w morzu informacji na ten temat, zainteresowani mogą znaleźć w internecie wiele artykułów na temat substancji psychoaktywnych w różnych religiach.

2 KOMENTARZE

 1. Dezinformacja!. Podane odnośniki do Bibli tyczą się np. olejku nardowego a nie olejku haszyszowego wieć prosze nie wypiswyać bzdur i prosze nie twierdzic ze kazdy jakikolwiek olejek wspomniany w bibli jest z marihuany bo to absurdalne i tylko dyskredytuje ten artykuł jak i autora.

  • Mówimy o Keneth-bosum, o którym pisała Chris Bennett ( największy autorytet w badaniu historii konopi i jej obecności w religiach).

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować