Konopie dla krów? Kolorado zatwierdza paszę konopną dla zwierząt

Senat w Kolorado przegłosował projekt ustawy, według której zwierzęta gospodarskie będą mogły spożywać konopie. Senat przegłosował ustawę stosunkiem głosów 34-0 na korzyść ustawy, która pozwoli rolnikom na stosowanie konopi w paszach dla zwierząt. Obecnie ta praktyka jest zabroniona.

krowy konopie marihuana
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mówiąc o konopiach mamy na myśli konopie przemysłowe, które nie posiadają właściwości psychoaktywnych. Rząd federalny USA umożliwił już możliwość stosowania konopi w karmie dla zwierząt gospodarskich już w 2014 roku, jednak tylko w ograniczonych okolicznościach.

W 2015 roku podobną ustawę uchwalił stan Waszyngton. W stanie Kolorado jest około 300 firm uprawiających konopie przemysłowe, które mogą skorzystać z nowej ustawy i dostarczać rolnikom paszę dla zwierząt składającą się z konopi.

Departament Rolnictwa w Kolorado stwierdził w ubiegłym miesiącu, że konopie nie są jeszcze bezpieczne do stosowania w paszach dla drobiu twierdząc, że nie ma wystarczających badań na temat wpływu tetrahydrokannabinolu (THC) na zwierzęta gospodarskie.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -