- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Kolorado zarabia więcej ze sprzedaży marihuany niż alkoholu

Jak pokazują najnowsze dane z Departamentu Dochodów Stanu Kolorado, legalna marihuana stała się dobrodziejstwem dla stanu. W zeszłym roku podatkowym, dochody podatkowe ze sprzedaży marihuany przekroczyły dochody z podatków od sprzedaży alkoholu.

Kolorado zarobiło więcej na sprzedaży marihuany niż alkoholu
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Kolorado zarobiło prawie 70 milionów dolarów za podatki od sprzedaży marihuany, czyli prawie dwa razy więcej niż ze sprzedaży alkoholu – 42mln $.

Stan ustanowił dzień wolny od podatków dla konsumentów i sprzedawców marihuany.

“Podatki od sprzedaży marihuany były niezwykle produktywne w ciągu ostatniego roku, więc dzień wolny od podatku jest zasłużonym dniem wolnym.

“To będzie jeden dzień w roku, kiedy stan nie będzie generował przychodów z podatków. Przez pozostałe 364 dni, stan przyniesie miliony dolarów przychodów, które będą reinwestowane w nasz stan.”

- Reklama - Cannabis Light logo

Dane potwierdzają, że podatek od detalicznej sprzedaży marihuany (10%) i podatku akcyzowego dla hurtowników (15%) jest bardzo wydajny.

Wyborcy w Kolorado zalegalizowali sprzedaż i wykorzystanie marihuany do celów rekreacyjnych w referendum w 2012 roku.

Kolorado zarobiło około 69 milionów dolarów w ubiegłym roku fiskalnym, który zakończył się 30 czerwca. 34 miliony dolarów obejmuje sprzedaż detaliczną, a około 26 milionów dolarów to podatki od sprzedaży hurtowej. Do końca zeszłego roku Kolorado sprzedało marihuanę o łącznej wartości prawie miliarda dolarów.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -