- Reklama -
Banner

Kolorado zarabia więcej ze sprzedaży marihuany niż alkoholu

Jak pokazują najnowsze dane z Departamentu Dochodów Stanu Kolorado, legalna marihuana stała się dobrodziejstwem dla stanu. W zeszłym roku podatkowym, dochody podatkowe ze sprzedaży marihuany przekroczyły dochody z podatków od sprzedaży alkoholu.

Kolorado zarobiło prawie 70 milionów dolarów za podatki od sprzedaży marihuany, czyli prawie dwa razy więcej niż ze sprzedaży alkoholu – 42mln $.

Stan ustanowił dzień wolny od podatków dla konsumentów i sprzedawców marihuany.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Podatki od sprzedaży marihuany były niezwykle produktywne w ciągu ostatniego roku, więc dzień wolny od podatku jest zasłużonym dniem wolnym.

“To będzie jeden dzień w roku, kiedy stan nie będzie generował przychodów z podatków. Przez pozostałe 364 dni, stan przyniesie miliony dolarów przychodów, które będą reinwestowane w nasz stan.”

Dane potwierdzają, że podatek od detalicznej sprzedaży marihuany (10%) i podatku akcyzowego dla hurtowników (15%) jest bardzo wydajny.

Wyborcy w Kolorado zalegalizowali sprzedaż i wykorzystanie marihuany do celów rekreacyjnych w referendum w 2012 roku.

Kolorado zarobiło około 69 milionów dolarów w ubiegłym roku fiskalnym, który zakończył się 30 czerwca. 34 miliony dolarów obejmuje sprzedaż detaliczną, a około 26 milionów dolarów to podatki od sprzedaży hurtowej. Do końca zeszłego roku Kolorado sprzedało marihuanę o łącznej wartości prawie miliarda dolarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować