- Reklama -
Banner

Kolorado ustanawia rekord sprzedaży marihuany: 122,7 mln $ w lipcu

Legalne sklepy z marihuaną ustanowiły nowy miesięczny rekord sprzedaży w lipcu 2016 roku. W ciągu zaledwie jednego miesiąca osiągnięto sprzedaż na poziomie 122,7 milionów dolarów, zarówno ze sprzedaży medycznej marihuany jak i tej do celów rekreacyjnych.

Łączna sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych osiągnęła 83,8 milionów dolarów i 38,9 milionów dolarów ze sprzedaży medycznej marihuany. Jest to 27 procentowy wzrost w porównaniu do lipca 2015 roku i około 5mln $ więcej niż w poprzednim pobitym rekordzie sprzedaży, który osiągnięto w kwietniu.

W połączeniu z wynikami sprzedaży z pierwszej połowy roku, sklepy z marihuaną w Kolorado sprzedały marihuanę o wartości 720mln $, od 1 stycznia do końca lipca. Z kolei sam stan zarobił 105,8 mln $ w postaci podatków.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Adam Orens, założyciel i partner Marijuana Policy Group zasugerował, że ciepła pogoda i fala turystów pozwoliła na ustanowienie nowego rekordu sprzedaży.

Przepisy, które weszły w życie w czerwcu, pozwalają turystom kupić do 28g marihuany podczas wizyty w Kolorado. Wcześniej, turyści mogli kupić jedynie 7g legalnej marihuany.

Zaledwie 2,5 roku po legalizacji marihuany, Kolorado stało się swego rodzaju kolebką marihuany do celów rekreacyjnych. Analizy wskazują, że wzrostowy trend sprzedażowy wkrótce się ustabilizuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować