- Reklama -
Banner

Kolorado przeznaczy wpływy z podatków od sprzedaży marihuany dla bezdomnych

Legalizacja marihuany przynosi wiele korzyści. Pozwala ona na posiadanie marihuany bez obawy o możliwość aresztowania, a także eliminuje ją z czarnego rynku. Ale Aurora, czyli miasto w stanie Kolorado wykorzystało wpływy z legalizacji do czegoś innego – do walki z bezdomnością.

Jak podaje Huffington Post, miasto przeznaczy 1,5mln $ z wpływów podatkowych od sprzedaży marihuany do celów rekreacyjnych, na programy wspierające bezdomnych. Na przykład, Colfax Community Network, które pomaga rodzinom mieszkającym w motelach, otrzyma 200.000$.

Chociaż 1,5mln $ wydaje się być dużą kwotą, to w rzeczywistości nie jest tak duża biorąc pod uwagę ogólny budżet miasta Aurora – 320mln $. Chociaż legalizacja nie rozwiąże wielkich kryzysów budżetowych, to przyda się każdy dodatkowy milion dolarów.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Na przykład w Kolorado, pierwsze 40mln $ z wpływów podatkowych od sprzedaży marihuany przeznaczono na budowę szkół publicznych. Może stan znalazłby na to pieniądze przed legalizacją, a może nie.

Kolorado w 2014 roku stało się pierwszym stanem, który zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych. W zeszłym roku, w samym stanie Kolorado sprzedano marihuanę o łącznej wartości prawie miliarda dolarów. Urzędnicy miasta Aurora prognozują, że przychody ze sprzedaży trawki podwoją się z 2,65mln $ w 2015 roku, do +5,4mln $ w 2016 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować