- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Kolorado: Legalizacja marihuany zmniejszyła liczbę zgonów spowodowanych opioidami

Legalizacja konopi indyjskich zmniejszyła liczbę zgonów spowodowanych lekami opioidowymi – oto wyniki najnowszych badań opublikowanych przez The American Journal of Public Health.

Czy legalizacja marihuany może ograniczyć stosowanie opioidowych leków na receptę?
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Celem badania przeprowadzonego przez naukowców z University of North Texas School of Public Health, University of Florida i Emory University, było zbadanie związku między legalizacją marihuany do celów rekreacyjnych, a śmiercią spowodowaną opioidami.

Naukowcy wykorzystali “przerywany projekt serii czasowych (2000-2015) w celu porównania zmian liczby zgonów przed i po tym, jak Kolorado zaczęło sprzedawać marihuanę rekreacyjną.”

Wyniki badań pokazują, że “Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych w Kolorado spowodowała, że liczba śmierci spowodowanych przedawkowaniem opioidów spadła o 7 procent. Ta redukcja stanowi odwrócenie wzrostowej tendencji zgonów spowodowanych opioidami.”

recreational opiates e1508414123393
fot. washingtonpost.com

Badanie kończy się stwierdzeniem, że “Legalizacja konopi indyjskich wiązała się z redukcjami zgonów spowodowanymi opioidami. Ponieważ dodatkowe dane są już dostępne, naukowcy powinni przeprowadzić podobne analizy w stanach, które również zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych.”

- Reklama - Cannabis Light logo

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -