- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Legalizacja marihuany w Kanadzie – oficjalny plan sprzedaży

Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych w Kanadzie wejdzie w życie 1 lipca 2018r. Według nowych ustaleń rząd Kanady planuje otwarcie 150 rządowych sklepów z marihuaną i możliwość zamawiania jej przez internet.

kanada zalegalizuje marihuane w 2018 roku
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Plan ujawniony w piątek zakłada, że:

  • Osiemdziesiąt sklepów zostanie otwartych do 1 lipca 2019r.
  • Około 150 sklepów zostanie otwartych do 2020r.
  • Dystrybucja online będzie dostępna na terenie Ontario od lipca 2018r.

Plan zakłada również, że używanie konopi do celów rekreacyjnych będzie zabronione w miejscach publicznych, samochodach i miejscach pracy, a dozwolone będzie jedynie na terenie prywatnych rezydencji. Policja będzie miała prawo konfiskować niewielkie ilości marihuany od osób niepełnoletnich.

Sprzedaż legalnej marihuany w Kanadzie

Rząd Kanady twierdzi, że marihuana będzie sprzedawana wyłącznie w wyznaczonych sklepach. Będzie ją można nabyć również przez internet, poprzez zamówienie jej na rządowej stronie internetowej.

Prywatne sklepy z marihuaną, które już powstają wokół Ontario będą nielegalne. Każda prowincja w Kanadzie będzie jednak sama ustalała zasady sprzedaży legalnej trawki.

- Reklama - Cannabis Light logo

Marihuanę do celów rekreacyjnych będą mogły zakupić jedynie osoby, które mają ukończone 19 lat.

Plan legalizacji został ogłoszony przez prokuratora generalnego Yasira Naqvi, ministra finansów Charlesa Sousy i ministra zdrowia Erica Hoskinsa. Udostępniony plan sprawił, że Ontario jest pierwszym terytorium w Kanadzie, które publicznie przedstawiło zasady sprzedaży marihuany.

Według Yasira Naqvi, jednym z głównych celów legalizacji jest “powstrzymanie nielegalnej sprzedaży, nieuregulowanej i niebezpiecznej marihuany.”

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

“Kompetentni pracownicy w punktach sprzedaży detalicznej będą sprzedawać produkty w sposób bezpieczny i odpowiedzialny społecznie, aby ograniczyć dostęp nieletnim i dostarczyć konsumentom potrzebnych informacji.” – powiedział w oświadczeniu Minister Finansów.

Medyczna marihuana w Kanadzie

Kanadyjski program medycznej marihuany został uruchomiony w 2000 roku. Od 2001r. wydano postanowienia o dostępie do medycznej marihuany i stworzono trzy drogi, w ramach których pacjenci mogą otrzymać konopie indyjskie:

  • Ubieganie się o licencje na prywatną uprawę marihuany do celów medycznych
  • Zakup konopi indyjskich z Health Canada
  • Wyznaczenie opiekuna do uprawy konopi indyjskich

W 2013r. The Marihuana for Medical Purposes Regulations (MMPR) stworzyło system licencjonowanych producentów konopi indyjskich i zakazało prywatnych upraw.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -