- Reklama -
Banner

Kalifornia nie zauważyła wzrostu używania marihuany przez młodych dorosłych od czasu legalizacji

Spis treści

Konopie indyjskie przeznaczone do użytku przez dorosłych w Kalifornii przyniosły wiele zmian. Pacjenci mają łatwiejszy dostęp do potrzebnych leków, a turystyka konopna kwitnie, napędzając gospodarkę Kalifornii. Jednak w przeciwieństwie do obaw przeciwników konopi, od początku legalizacji nie nastąpił wyraźny wzrost używania konopi indyjskich wśród młodych ludzi.

Badanie opublikowane w czasopiśmie Addictive Behaviour i przeprowadzone przez University of California w San Diego, dotyczyło używania konopi indyjskich w grupie 563 młodych dorosłych w wieku od 18 do 24 lat. Wszyscy badani mieszkali w Kalifornii przed legalizacją konopi indyjskich, a trendy używania marihuany były monitorowane na podstawie ich oświadczeń.

Początkowo badanie zostało przeprowadzone z powodu obaw związanych z używaniem konopi indyjskich przez nastolatków i młodych dorosłych. W swoim streszczeniu naukowcy napisali, że używanie konopi przez nastolatków jest problemem ze względu na możliwe negatywne skutki używania marihuany, a także możliwy wzrost używania tytoniu i wyrobów nikotynowych w wyniku legalizacji.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Naukowcy podjęli się przeprowadzenia badań, ponieważ żadne inne badania nie analizowały, czy legalizacja konopi zwiększa częstotliwość ich używania. Założyli również, że większa dostępność konopi doprowadzi do większego spożycia nikotyny.

Odkrycia naukowców

Jednak ich początkowe założenia nie okazały się prawdziwe. Autorzy badań przewidywali również związek między marihuaną a używaniem nikotyny, który, jak sądzili, był znacznie bardziej oczywisty.

„Wbrew naszym oczekiwaniom częstotliwość używania marihuany nie zmieniła się znacząco po legalizacji i była stabilna podczas trzech lat obserwacji” – stwierdzili autorzy badania. „Badając używanie marihuany przed i po legalizacji w Kalifornii, stwierdziliśmy, że częstotliwość używania marihuany nie zmieniła się znacząco, w tym w okresie po legalizacji”.

Badanie ujawniło, że częstotliwość używania marihuany nie zmieniała się nawet wtedy, kiedy mieszkańcy Kalifornii mogli bez problemu kupić marihuanę w licencjonowanych sklepach. W badaniu przyjrzano się danym demograficznym, takim jak rasa, wiek i płeć, aby określić wzorce używania konopi w różnych grupach społecznych. Chociaż zauważono, że kobiety zaczęły częściej używać marihuany po legalizacji, to nie dostrzeżono takiego trendu u młodzieży.

Naukowcy ustalili, że nie było dużego związku między legalizacją marihuany, a jej stosowaniem wśród młodych dorosłych. Odkryli, że może istnieć związek między zainteresowaniem konopiami indyjskimi a pewnymi grupami demograficznymi, które wcześniej nie używały ich, w szczególności kobietami i osobami używającymi e-papierosów.

„Badając używanie konopi przed i po legalizacji marihuany rekreacyjnej w Kalifornii, stwierdziliśmy, że częstość używania nie zmieniła się znacząco.” – czytamy w podsumowaniu badań.

Chociaż nadal należy przeprowadzić więcej badań, aby określić dokładny wpływ legalizacji marihuany na częstość jej używania wśród młodzieży, to badanie nie wykazało związku między legalizacją, a używaniem konopi przez młodych dorosłych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować