- Reklama -
Banner

W pierwszym roku legalnej sprzedaży marihuany Kalifornia zarobiła 350mln $

Kalifornia: Największy na świecie oraz najbardziej wpływowy rynek konopi wygenerował około 350 milionów dolarów z podatków w pierwszym roku legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych.

Wczoraj Departament Administracji Podatkowej w Kalifornii wydał deklarację dotyczącą sprzedaży konopi indyjskich i podatku akcyzowego w 2018 roku. Kalifornia zarobiła około 350 milionów dolarów z podatków od sprzedaży konopi i opłat za pierwszy rok sprzedaży detalicznej.

To mniej niż początkowe prognozy na 2018 rok, który był pierwszym rokiem legalnej sprzedaży. Dochód zebrany w Kalifornii w pierwszym roku sprzedaży jest jednak znacznie większy, niż dochód w jakimkolwiek innym stanie, który w 2016 roku zalegalizował marihuanę.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Kalifornia wyprzedziła 3 inne stany

Trzy lata temu wyborcy z Kalifornii, Nevady, Massachusetts i Maine zagłosowali za pełną legalizacją, doprowadzając do opodatkowania konopi i stworzenia nowej branży. Sprzedaż detaliczna w Nevadzie rozpoczęła się w lipcu 2017 r., następnie w styczniu 2018 r. w Kalifornii, a jesienią 2018 r. w Massachusetts.

Szacunki wskazują, że Massachusetts może zarobić 60 milionów dolarów w pierwszym roku, jednak nadal jest on w toku. Nevada zebrała 69,8 milionów dolarów z podatków od sprzedaży w pierwszym roku. Kalifornia zarobiła 5 razy więcej, ale tylko dlatego, że stan jest o wiele większy.

Szacunki były wyższe

Eksperci z Kalifornii początkowo szacowali, że uda się zarobić 655 milionów dolarów w pierwszym roku sprzedaży konopi indyjskich. Docelowo Kalifornia chce zarabiać rocznie miliard dolarów z wpływów z podatków. W ubiegłym roku dochód musiał być jednak znacznie niższy, ponieważ około 75% miast i powiatów w Kalifornii zakazało handlu konopiami indyjskimi.

Większość dochodów z podatku od konopi indyjskich jest przeznaczona na opłacanie państwowych organów regulujących konopie indyjskie, a następnie programów policyjnych, zdrowia publicznego i sprawiedliwości społecznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 

Mogą Cię zainteresować