- Reklama -
Banner

W pierwszym roku legalnej sprzedaży marihuany Kalifornia zarobiła 350mln $

Kalifornia: Największy na świecie oraz najbardziej wpływowy rynek konopi wygenerował około 350 milionów dolarów z podatków w pierwszym roku legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych.

Wczoraj Departament Administracji Podatkowej w Kalifornii wydał deklarację dotyczącą sprzedaży konopi indyjskich i podatku akcyzowego w 2018 roku. Kalifornia zarobiła około 350 milionów dolarów z podatków od sprzedaży konopi i opłat za pierwszy rok sprzedaży detalicznej.

To mniej niż początkowe prognozy na 2018 rok, który był pierwszym rokiem legalnej sprzedaży. Dochód zebrany w Kalifornii w pierwszym roku sprzedaży jest jednak znacznie większy, niż dochód w jakimkolwiek innym stanie, który w 2016 roku zalegalizował marihuanę.

Kalifornia wyprzedziła 3 inne stany

Trzy lata temu wyborcy z Kalifornii, Nevady, Massachusetts i Maine zagłosowali za pełną legalizacją, doprowadzając do opodatkowania konopi i stworzenia nowej branży. Sprzedaż detaliczna w Nevadzie rozpoczęła się w lipcu 2017 r., następnie w styczniu 2018 r. w Kalifornii, a jesienią 2018 r. w Massachusetts.

Szacunki wskazują, że Massachusetts może zarobić 60 milionów dolarów w pierwszym roku, jednak nadal jest on w toku. Nevada zebrała 69,8 milionów dolarów z podatków od sprzedaży w pierwszym roku. Kalifornia zarobiła 5 razy więcej, ale tylko dlatego, że stan jest o wiele większy.

Szacunki były wyższe

Eksperci z Kalifornii początkowo szacowali, że uda się zarobić 655 milionów dolarów w pierwszym roku sprzedaży konopi indyjskich. Docelowo Kalifornia chce zarabiać rocznie miliard dolarów z wpływów z podatków. W ubiegłym roku dochód musiał być jednak znacznie niższy, ponieważ około 75% miast i powiatów w Kalifornii zakazało handlu konopiami indyjskimi.

Większość dochodów z podatku od konopi indyjskich jest przeznaczona na opłacanie państwowych organów regulujących konopie indyjskie, a następnie programów policyjnych, zdrowia publicznego i sprawiedliwości społecznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować