Dołącz do nas

Przemysł

Kalifornia zarabia prawie milion dolarów dziennie z podatków od sprzedaży marihuany

Analitycy rządowi prognozowali kiedyś, że Kalifornia zostanie zalana wpływami podatkowymi pochodzącymi z legalnej sprzedaży marihuany – 1 miliard dolarów rocznie w ciągu kilku lat od uruchomienia największego rynku na świecie w 2018 roku.

Jeśli jednak chodzi o podatki od sprzedaży konopi indyjskich, to Kalifornia przeceniła możliwe wpływy podatkowe. W maju władze Kalifornii obniżyły przewidywany cel, który stan miał osiągnąć do czerwca 2020 roku – w sumie o 223 miliony dolarów w porównaniu z wcześniejszymi prognozami.

Wiele problemów sprowadzało się do obniżenia wcześniejszej prognozowanej sprzedaży, w tym brak licencjonowanych sklepów, niestabilny łańcuch dostaw oraz czarny rynek, który w Kalifornii wciąż ma się dobrze.

Podatki w branży konopnej w Kalifornii obejmują 15% na zakup kwiatów konopi indyjskich i produktów z konopi indyjskich, w tym marihuany medycznej. Lokalne władze mogą dowolnie ustalać podatki od sprzedaży i uprawy, co sprawiło, że w całym stanie podatki są bardzo różne.

Rynek marihuany w Kalifornii rośnie, ale nie tak szybko, jak się spodziewano.

Liczba pobranych podatków akcyzowych wzrosła w drugim kwartale 2019 roku, w porównaniu z 61 mln USD od stycznia do marca.

Według stanowego Departamentu Finansów pobór podatków akcyzowych za rok fiskalny zakończony w czerwcu 2019r. wyniósł 317 milionów dolarów, czyli 29 milionów dolarów więcej, niż prognozowano. Oznacza to, że Kalifornia zarabia średnio 900,000 dolarów dziennie z podatków od sprzedaży.

W jednym z ostatnich raportów prognozowano, że sprzedaż legalnej marihuany w Kalifornii wzrośnie w tym roku o 23 procent w stosunku do 2018 r.

Raport opublikowany przez Arcview Market Research i BDS Analytics przewidywał również, że przychód ze sprzedaży legalnych konopi wzrośnie do 7,2 mld dolarów do 2024 r., a wartość nielegalnego rynku spadnie do tego czasu do 6,4 mld dolarów.

Susz CBD Cannabis Light
Zamów legalny Cannabis Light
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne