- Reklama -
Banner

Joint problem: Dodawanie tytoniu do marihuany vs. rzucanie palenia papierosów

Marihuana okazuje się być popularna wśród palaczy papierosów, a wskaźniki częstości stosowania tych dwóch substancji wzrosły w latach 2003-2012. Badacze nie wiedzą jeszcze, w jaki sposób używanie marihuany wpływa na skuteczność rzucanie palenia papierosów i postanowili to sprawdzić.

Aby dowiedzieć się więcej, zespół badawczy ds. uzależnień w Medical University of South Carolina (MUSC), przeprowadził ankietę internetową wśród tych, którzy w ciągu ostatnich 30 dni stosowali zarówno marihuanę, jak i tytoń.

“Skupiliśmy się na marihuanie i tytoniu z powodu wysokiej częstości ich wspólnego użytkowania”, mówi Saima Akbar, autor badań. “Nie w pełni rozumiemy, jak te substancje wchodzą ze sobą w interakcje.”

Zespół MUSC stwierdził, że więcej uczestników używało kolejno marihuany i tytoniu. Na przykład, więcej uczestników używało papierosa tytoniowego jako dodatku do jointa, czyli marihuany zmieszanej z tytoniem.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Badanie wykazało również, że stopień wzajemnego powiązania marihuany i palenia tytoniu różni się znacznie w zależności od użytkownika. Jednak 26 procent użytkowników zgłosiło, że paliło większość swoich papierosów w czasie, gdy stosowali marihuanę lub byli pod jej wpływem.

“Tak więc, jeśli ktoś próbuje rzucić palenie papierosów, ale zawsze używa razem marihuany i tytoniu, prawdopodobnie będzie to dla niego o wiele trudniejsze, jeśli nadal używa marihuany niż dla kogoś, kto pali papierosy, ale nie łączy marihuany z tytoniem”, mówi McClure.

Stwierdzenie to rodzi również pytanie, czy palenie tytoniu po użyciu marihuany zwiększa jej subiektywne efekty. Ponad 50 procent ankietowanych zgłosiło użycie papierosów tytoniowych jako substancji, która wzmacnia działanie konopi. Jednak kolejne 35 procent zgłosiło, że tego nie robi.

Z ustaleń naukowców jasno wynika, że nawyki i uzależnienia są kwestią indywidualną, a plan zaprzestania palenia musi być spersonalizowany, jeśli ma być skuteczny.

“Musimy dopasować strategię leczenia uzależnienia dla każdej osoby, zamiast stosować takie uniwersalne podejście, które nie zawsze działa bardzo dobrze” – mówi McClure.

W epoce legalizacji medycznej marihuany i fali legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych nie wszyscy użytkownicy, którzy chcą rzucić palenie tytoniu, również chcą zaprzestać używania marihuany. Naukowcy doszli do wniosku, że osoby, które palą marihuanę i papierosy, powinny zaprzestać dodawania tytoniu do marihuany, aby proces rzucania palenia był bardziej skuteczny.

Dla tych osób dobrym wyborem może okazać się vaporizer przenośny. Podczas waporyzacji nie ma konieczności dodawania tytoniu, a jednocześnie sama waporyzacja wywołuje mocniejsze efekty, niż te doświadczane podczas palenia marihuany. Vaporizer podgrzewa susz do określonej temperatury, dzięki czemu nie dochodzi do spalania suszu, a co za tym idzie – więcej kannabinoidów, takich jak THC uwalnia się do organizmu. Popularne vaporizery możesz znaleźć w sklepie VapeFully.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować