Dołącz do nas

Nauka

Joint problem: Dodawanie tytoniu do marihuany vs. rzucanie palenia papierosów

Palenie marihuany i palenie papierosów

Marihuana okazuje się być popularna wśród palaczy papierosów, a wskaźniki częstości stosowania tych dwóch substancji wzrosły w latach 2003-2012. Badacze nie wiedzą jeszcze, w jaki sposób używanie marihuany wpływa na skuteczność rzucanie palenia papierosów i postanowili to sprawdzić.

Aby dowiedzieć się więcej, zespół badawczy ds. uzależnień w Medical University of South Carolina (MUSC), przeprowadził ankietę internetową wśród tych, którzy w ciągu ostatnich 30 dni stosowali zarówno marihuanę, jak i tytoń.

“Skupiliśmy się na marihuanie i tytoniu z powodu wysokiej częstości ich wspólnego użytkowania”, mówi Saima Akbar, autor badań. “Nie w pełni rozumiemy, jak te substancje wchodzą ze sobą w interakcje.”

Zespół MUSC stwierdził, że więcej uczestników używało kolejno marihuany i tytoniu. Na przykład, więcej uczestników używało papierosa tytoniowego jako dodatku do jointa, czyli marihuany zmieszanej z tytoniem.

Badanie wykazało również, że stopień wzajemnego powiązania marihuany i palenia tytoniu różni się znacznie w zależności od użytkownika. Jednak 26 procent użytkowników zgłosiło, że paliło większość swoich papierosów w czasie, gdy stosowali marihuanę lub byli pod jej wpływem.

“Tak więc, jeśli ktoś próbuje rzucić palenie papierosów, ale zawsze używa razem marihuany i tytoniu, prawdopodobnie będzie to dla niego o wiele trudniejsze, jeśli nadal używa marihuany niż dla kogoś, kto pali papierosy, ale nie łączy marihuany z tytoniem”, mówi McClure.

Stwierdzenie to rodzi również pytanie, czy palenie tytoniu po użyciu marihuany zwiększa jej subiektywne efekty. Ponad 50 procent ankietowanych zgłosiło użycie papierosów tytoniowych jako substancji, która wzmacnia działanie konopi. Jednak kolejne 35 procent zgłosiło, że tego nie robi.

Z ustaleń naukowców jasno wynika, że nawyki i uzależnienia są kwestią indywidualną, a plan zaprzestania palenia musi być spersonalizowany, jeśli ma być skuteczny.

Susz CBD Cannabis Light

“Musimy dopasować strategię leczenia uzależnienia dla każdej osoby, zamiast stosować takie uniwersalne podejście, które nie zawsze działa bardzo dobrze” – mówi McClure.

W epoce legalizacji medycznej marihuany i fali legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych nie wszyscy użytkownicy, którzy chcą rzucić palenie tytoniu, również chcą zaprzestać używania marihuany. Naukowcy doszli do wniosku, że osoby, które palą marihuanę i papierosy, powinny zaprzestać dodawania tytoniu do marihuany, aby proces rzucania palenia był bardziej skuteczny.

Cannabis Light - legalne konopie
Cannabis Light Susz konopny CBD

Dla tych osób dobrym wyborem może okazać się vaporizer przenośny. Podczas waporyzacji nie ma konieczności dodawania tytoniu, a jednocześnie sama waporyzacja wywołuje mocniejsze efekty, niż te doświadczane podczas palenia marihuany. Vaporizer podgrzewa susz do określonej temperatury, dzięki czemu nie dochodzi do spalania suszu, a co za tym idzie – więcej kannabinoidów, takich jak THC uwalnia się do organizmu. Popularne vaporizery możesz znaleźć w sklepie VapeFully.

Opublikowany

dnia

1 Komentarz

1
Skomentuj artykuł!

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na komentarze
0 Obserwujących
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najgorętsze komentarze
  Subskrybuj temat  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
GreenGanja
Gość
GreenGanja

A ja po Busku nie mam ochoty na papierosy co innego gdy niema zielonego wtedy jaram cygary

Polecamy

Reklama

Popularne