- Reklama -
Banner

Marihuana na demencję? Australijczycy sprawdzą, czy konopie pomogą w walce z otępieniem

Osoby w wieku 65 lat i starsze otrzymają doustny spray zawierający mieszankę THC i CBD, która została stworzona specjalnie w celu leczenia objawów demencji. Australijscy naukowcy przygotowują się do przeprowadzenia 16-tygodniowego badania w celu sprawdzenia, czy marihuana może poprawić jakość życia osób cierpiących na demencję.

Badanie, które zostanie przeprowadzone w University of Notre Dame Institute for Health Research (IHR) w Perth w Australii Zachodniej, obejmie 50 uczestników, wszyscy w wieku 65 lat lub starsi, u których zdiagnozowano łagodną demencję. Osobnicy otrzymają dawki CogniCann, doustnego sprayu na bazie konopi, dostarczanego przez MGC Pharmaceuticals, izraelską firmę zajmującą się marihuaną medyczną, która prowadzi działalność w Europie, Wielkiej Brytanii i Australii.

Chociaż wiele leków na bazie konopi indyjskich używa wyizolowanego THC lub CBD, to wielu badaczy uważa, że „efekt otoczenia”, który występuje przez połączenie wielu kannabinoidów może być bardziej skuteczny niż jakikolwiek pojedynczy kannabinoid. Dr Ethan Russo, dyrektor ds. Badań i rozwoju w International Cannabis and Cannabinoids Institute, uważa, że połączenie THC i CBD może skutecznie leczyć objawy choroby Alzheimera, powszechnej postaci demencji. CogniCann działa zgodnie z tą zasadą, stosując określony stosunek THC do CBD, który został specjalnie zaprojektowany do leczenia demencji.

Eksperci uważają, że prawie 50 milionów ludzi na całym świecie cierpi obecnie na demencję. Oczekuje się, że liczba ta podwoi się w ciągu następnych 40 lat. Zaburzenie to może powodować objawy psychotyczne, agresję i pobudzenie, a lekarze zwykle przepisują tradycyjne leki uspokajające na te objawy.

Dr Amanda Timler prowadząca badania, powiedziała w wywiadzie, że spodziewa się, że marihuana może pomóc osobom cierpiącym na demencję zmniejszyć dawkę tych leków, poprawiając w ten sposób ogólną jakość życia.

„Uważamy, że marihuana pomoże złagodzić objawy demencji i objawy behawioralne, które widzimy w trakcie demencji” – wyjaśniła. „Jest to jeden z tych leków, który leczy wiele objawów w porównaniu z przyjmowaniem wielu różnych leków”.

„Inicjatywy badawcze w zakresie demencji są również priorytetem w Australii, dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z MGC i sektorem opieki nad osobami starszymi, aby wypróbować to nowatorskie podejście w celu poprawy jakości życia prawie 350 000 Australijczyków cierpiących na demencję. Na tę chorobę obecnie nie ma lekarstwa – powiedział dyrektor Clinical Trials Arena i profesor IHR Jim Codde.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować