- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Alaska – trzeci stan, który zalegalizował marihuanę

Wczoraj (24 luty) Alaska została trzecim Amerykańskim stanem, który zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych. Z tej okazji nie przewiduje się jednak publicznych uroczystości, ponieważ publiczne palenie marihuany nadal pozostaje nielegalne.

Alaska została trzecim stanem w którym legalnie można kupić marihuanę
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

W listopadowych wyborach 53% głosujących poparło inicjatywę legalizacji przez osoby dorosłe w miejscach prywatnych.

Od wtorku dorośli mieszkańcy Alaski mogą nie tylko posiadać 28 g marihuany, ale również uprawiać do 6 krzaczków (w tym tylko 3 żeńskie) i rozdawać ją znajomym.

Druga faza legalizacji ( regulowany, opodatkowany rynek) wystartuje najwcześniej w 2016 roku ze względu na konieczność stworzenia odpowiedniego prawa.

Choć posiadanie nie jest już przestępstwem, to zgodnie z prawem za palenie w miejscu publicznym mieszkańcy Alaski mogą dostać grzywnę w wysokości 100 dolarów.

- Reklama - Cannabis Light logo

Rodowici mieszkańcy Alaski martwią się, że legalizacja przyniesie niekorzystne skutki takie jak nadużywanie narkotyków i alkoholu, przemoc i samobójstwa.

Te same obawy mieli mieszkańcy Kolorado, jednak legalizacja przyniosła całkowicie odwrotne skutki i 8 miesięcy po zalegalizowaniu Kolorado może pochwalić się następującymi statystykami:

Alaska, jest trzecim stanem po Kolorado i Waszyngtonie. Te dwa stany już czerpią korzyści z legalizacji. Od wykluczenia czarnego rynku handlu marihuaną i karteli narkotykowych do milionowych wpływów z podatków od sprzedaży. Mamy nadzieję, że Alaska będzie mogła pochwalić się równie imponującymi statystykami.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -