- Reklama -
Banner

Alaska – trzeci stan, który zalegalizował marihuanę

Wczoraj (24 luty) Alaska została trzecim Amerykańskim stanem, który zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych. Z tej okazji nie przewiduje się jednak publicznych uroczystości, ponieważ publiczne palenie marihuany nadal pozostaje nielegalne.

W listopadowych wyborach 53% głosujących poparło inicjatywę legalizacji przez osoby dorosłe w miejscach prywatnych.

Od wtorku dorośli mieszkańcy Alaski mogą nie tylko posiadać 28 g marihuany, ale również uprawiać do 6 krzaczków (w tym tylko 3 żeńskie) i rozdawać ją znajomym.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Druga faza legalizacji ( regulowany, opodatkowany rynek) wystartuje najwcześniej w 2016 roku ze względu na konieczność stworzenia odpowiedniego prawa.

Choć posiadanie nie jest już przestępstwem, to zgodnie z prawem za palenie w miejscu publicznym mieszkańcy Alaski mogą dostać grzywnę w wysokości 100 dolarów.

Rodowici mieszkańcy Alaski martwią się, że legalizacja przyniesie niekorzystne skutki takie jak nadużywanie narkotyków i alkoholu, przemoc i samobójstwa.

Te same obawy mieli mieszkańcy Kolorado, jednak legalizacja przyniosła całkowicie odwrotne skutki i 8 miesięcy po zalegalizowaniu Kolorado może pochwalić się następującymi statystykami:

Alaska, jest trzecim stanem po Kolorado i Waszyngtonie. Te dwa stany już czerpią korzyści z legalizacji. Od wykluczenia czarnego rynku handlu marihuaną i karteli narkotykowych do milionowych wpływów z podatków od sprzedaży. Mamy nadzieję, że Alaska będzie mogła pochwalić się równie imponującymi statystykami.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować