- Reklama -
Banner

Jak ograniczyć używanie marihuany przez młodzież? Zalegalizować ją.

Odsetek uczniów szkół średnich, którzy zgłaszają regularne używanie marihuany, stale spadał w ciągu ostatniej dekady, zgodnie z danymi dostarczonymi przez amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Używanie marihuany przez nastolatków spadło w latach 2019 – 2021 – i osiągnęło najniższy poziom od 2011 roku – zgodnie z raportem, który został opublikowany w poniedziałek. Spadek konsumpcji marihuany przez młodych ludzi następuje, kiedy coraz więcej stanów legalizuje ją dla dorosłych – wbrew obawom przeciwników legalizacji.

Badanie przeprowadzone przez Centers for Disease Control and Prevention (CDC) Youth Risk Behavior Survey (YRBS) wykazało, że 16 procent uczniów szkół średnich zgłosiło używanie konopi indyjskich w ciągu ostatnich 30 dni w 2021 r., w porównaniu do 22 procent w 2019 r.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Według wyników YRBS odsetek uczniów używających marihuany w ciągu ostatniej dekady oscylował wokół dwudziestu procent. Używanie innych substancji, takich jak alkohol i opioidy na receptę, również spada.

Co ciekawe, podczas gdy ogólne używanie marihuany przez młodzież spadło, badanie wykazało, że „odsetek uczennic, które obecnie używały marihuany, nie zmienił się”.

CDC odkryło, że 14 procent uczniów szkół średnich używało konopi indyjskich w ciągu ostatnich 30 dni w 2021 r. – co oznacza spadek z 26 procent w 2011 r. W przypadku uczennic szkół średnich odsetek ten również spadał, ale mniej dramatycznie, z 20 procent do 18 procent w tym samym okresie.

Pierwsze stany zaczęły legalizować marihuanę dla dorosłych w 2012 roku, a sprzedaż komercyjna w stanach Kolorado i Waszyngton rozpoczęła się w 2014 roku.

Inne badania wykazały podobne trendy w konsumpcji marihuany przez młodzież, mimo że coraz więcej stanów decyduje się na legalizację marihuany.

Najnowsze badanie przeprowadzone przez Monitoring the Future (MTF), które zostało opublikowane w grudniu, pokazuje, że używanie konopi indyjskich przez nastolatków pozostało stabilne w 2022 r., nawet po zniesieniu wielu ograniczeń związanych z pandemią.

W zeszłym roku inne badanie finansowane przez National Institute on Drug Abuse (NIDA), które zostało opublikowane w American Journal of Preventive Medicine, wykazało, że legalizacja marihuany na poziomie stanowym nie wiąże się ze zwiększonym używaniem przez młodzież.

Badanie wykazało, że „młodzież mieszkająca w stanach, gdzie marihuana jest legalna, nie używały konopi indyjskich w wieku 15 lat częściej niż nastolatki, które mieszkają w stanach, gdzie marihuana jest nielegalna”

Jeszcze inne finansowane ze środków federalnych badanie przeprowadzone przez naukowców z Michigan State University, które zostało opublikowane w czasopiśmie PLOS One zeszłego lata, wykazało, że „po rozpoczęciu detalicznej sprzedaży marihuany może nastąpić zwiększone występowanie przedawkowań marihuany u osób starszych” w legalnych stanach, „ale nie u osób nieletnich”. którzy nie mogą kupić produktów z konopi indyjskich w punktach sprzedaży detalicznej”.

Te najnowsze odkrycia uzupełniają rosnącą literaturę naukową, pokazującą, że legalizację marihuany można wdrażać w sposób, który zapewnia dostęp dla dorosłych, a jednocześnie ogranicza dostęp dla młodzieży. Co więcej, ustalenia te stoją w ostrym kontraście z twierdzeniami często wysuwanymi przez przeciwników legalizacji, twierdzeniami, które jak dotąd okazały się bezpodstawne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 

Mogą Cię zainteresować