- Reklama -
Banner

Jak długo trwa faza po marihuanie?

Nauka wreszcie odpowiedziała na jedno z odwiecznych pytań w kulturze konopi: jak długo trwa faza po spożyciu marihuany?

W badaniu opublikowanym w 2021 r. w Neuroscience & Biobehavioral Reviews badacze kierowani przez Danielle McCartney z University of Sydney zidentyfikowali „okno”, które trwa od trzech do dziesięciu godzin, w zależności od dawki THC, sposobu spożycia i wcześniejszych doświadczeń konsumenta z konopiami.

Po zażyciu 20 mg THC większość konsumentów kończy “fazę” w ciągu czterech do pięciu godzin. Składa się na to wiele czynników, ale w skrócie – faza po marihuany trwa około czterech godzin.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Odurzenie po niedużej ilości z jointa lub waporyzatora zwykle trwa przez trzy godziny, podczas gdy sesja z mocnymi koncentratami lub silnymi produktami spożywczymi z THC może trwać od sześciu do dziesięciu godzin.

Co o długości fazy po marihuanie mówi 80 badań?

McCartney i jej koledzy przeprowadzili wszechstronną analizę 80 badań naukowych dotyczących dawkowania marihuany i czasu odurzenia.

Ponieważ ich badanie koncentrowało się na wpływie odurzenia konopiami na umiejętności i świadomość prowadzenia pojazdu, większość pracy skoncentrowała się na odpowiedzi na te pytania.

Naukowcy odkryli, że konsumenci marihuany odzyskali większość swoich umiejętności związanych z prowadzeniem pojazdu w ciągu pięciu godzin od przyjęcia 20 mg THC w formie palenia i waporyzacji. Konsumenci, którzy spożyli taką samą ilość THC w produkcie spożywczym, potrzebowali więcej czasu na odzyskanie umiejętności prowadzenia pojazdu. Większość artykułów spożywczych z konopi na legalnych rynkach jest dozowana w dawce od 10 mg do 100 mg całkowitej zawartości THC w opakownaiu.

„Ogólnie rzecz biorąc, nasze wyniki potwierdzają, że Δ9-THC wpływa negatywnie na zdolność prowadzenia pojazdu” – napisali naukowcy. „Wydaje się, że nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, jak długo czekać przed jazdą po użyciu konopi indyjskich: W związku z tym konieczne jest rozważenie wielu czynników, aby określić odpowiednie opóźnienia między użyciem Δ9-THC a wykonywaniem zadań wrażliwych na bezpieczeństwo”.

Produkty spożywcze z THC działają dłużej

Różnice między paleniem THC a spożywaniem THC (w artykułach spożywczych) były znaczące. Powszechnie wiadomo, że u konsumentów, którzy palą lub waporyzują konopie indyjskie czas wejścia THC i innych kannabinoidów będzie odczuwalny w ciągu kilku minut. W przypadku spożywania produktów spożywczych lub napojów, rozpoczęcie działania THC może być odczuwalne nawet po godzinie lub dłuższym czasie.

W swoim przeglądzie literatury naukowej McCartney i współpracownicy odkryli, że odurzające działanie artykułów spożywczych i napojów zwykle trwa znacznie dłużej niż produkty wdychane.

Badacze ci odkryli, że palenie lub waporyzacja 20 mg THC skraca czas reakcji kierowcy na około cztery godziny. Ale spożycie 20 mg THC z jedzeniem lub napojem wydłużyło czas reakcji na osiem godzin, czyli dwa razy dłużej. Dane z badania wykazały, że czas reakcji kierowcy pod wpływem THC uległ skróceniu na znaczącym, ale nie dramatycznym poziomie.

Regularni konsumenci wykazują mniejsze odurzenie

Jak wielu konsumentów marihuany wie, regularne stosowanie może spowodować, że ciało i umysł wytworzą tolerancję na kannabinoidy przyjmowane z konopi. Potwierdzili to również naukowcy z University of Sydney.

Współautor, dr Thomas Arkell, również z Lambert Initiative, powiedział: „Odkryliśmy, że odurzenie jest znacznie bardziej nieprzewidywalne u okazjonalnych użytkowników marihuany niż u regularnych użytkowników marihuany. Intensywni użytkownicy wykazują znaczną tolerancję na wpływ marihuany na prowadzenie pojazdu i funkcje poznawcze, podczas gdy zazwyczaj wykazują pewne upośledzenie”.

Badania potwierdziły, że regularni konsumenci konopi nie odczuwają aż tak mocno efektów marihuany, jak okazjonalni użytkownicy. Regularni użytkownicy mają wysoką tolerancję na THC, więc doświadczają znacznie łagodniejszych efektów niż osoby, które rzadko używają marihuany. Z tego powodu regularni konsumenci są w stanie rano zapalić jointa i normalnie funkcjonować przez resztę dnia, podczas gdy okazjonalny użytkownik przy tej samej dawce musiałby się przespać i poczekać, aż funkcje życiowe wrócą do normy.

Jak długo trwa high po marihuanie i co na to nauka?

Duża część twojej reakcji na marihuanę będzie zależeć od twojego biologicznego składu. Różne odmiany lub szczepy konopi mogą również wywoływać różne efekty. Jedna odmiana może prowadzić do sennego haju, podczas gdy inna sprawia, że ​​czujesz się bardziej pobudzony. Ale nie oczekuj, że roślina konopi, którą paliłeś, będzie miała dokładnie taki sam wpływ na twojego przyjaciela. Podobnie jak twoje kwiaty, każdy top jest inny.

Dlaczego istnieje tak duża rozbieżność w tym, jak doświadczamy marihuany? Podziękuj ludzkiemu systemowi endokannabinoidowemu (ECS) za to, że zioło wpływa na nas i wpływa na nas w różny sposób. Mówiąc prościej, system endokannabinoidowy to sieć receptorów, lipidów i enzymów, które pomagają organizmowi utrzymać wewnętrzną równowagę i regulować kilka ważnych funkcji organizmu.

Użytkownicy konopi odczuwają haj, gdy kannabinoidy (takie jak THC i CBD) z rośliny, którą spożywali wchodzą w interakcję z ich organizmami. Kannabinoidy wywołują efekt, wiążąc się z receptorami kannabinoidowymi organizmu, gdzie są następnie rozkładane przez enzymy. Nasze receptory kannabinoidowe mają różnice genetyczne w zależności od osoby, co z kolei może zmienić działanie konopi, w tym czas trwania odurzenia.

Ile marihuany potrzeba, aby uzyskać haj?

Nie powinno to dziwić, ale ilość marihuany potrzebna do odczuwania haju zależy również od kilku zmiennych. THC jest odurzającym składnikiem marihuany i chociaż inne kannabinoidy odgrywają rolę w zwiększaniu haju, ilość THC w produkcie w dużej mierze determinuje, jak długo będziesz osiągać haj.

Jak jednak wspomniano wcześniej, jeszcze większym czynnikiem decydującym jest sposób konsumpcji. Tak więc, nawet jeśli mała czekoladka z THC może wydawać się mniej kusząca niż tłusty blunt, to czekolada może dać ci znacznie więcej, jeśli zawiera więcej mg THC.

Ogólnie rzecz biorąc, kwiat konopi o zawartości THC 20% lub większej jest uważany za silny. Tymczasem koncentraty mogą zawierać nawet 70% THC lub więcej. Oczywiście procenty THC nie mówią wszystkiego, ale dają ogólne pojęcie o tym, czego użytkownik powinien oczekiwać od koncentratów lub kwiatów konopi indyjskich.

W przypadku artykułów spożywczych kluczowym czynnikiem jest również ilość THC w produkcie mierzona w miligramach (mg). W przypadku zupełnie nowych użytkowników marihuany, 2 mg THC może wystarczyć, aby odczuć pewne efekty, podczas gdy konsumenci z dużą tolerancją na THC mogą potrzebować 100 mg lub więcej, aby uzyskać haj.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować