- Reklama -
Banner

Ile Europa wydaje na walkę z marihuaną?

Jak pokazują dane z raportu opublikowanego 24 maja 2016 roku, Europejczycy wydają kolosalne kwoty pieniędzy na walkę z marihuaną i nielegalnymi narkotykami. Jak wynika z raportu, Europejczycy wydają 24 miliardy euro na walkę z nielegalnymi substancjami.

Największa część tych wydatków trafia na walkę z marihuaną, co stanowi 38% udziału w nielegalnym europejskim rynku. Marihuana kosztuje Europę 9,3 mld euro. Większość tej marihuany jest uprawiana na terenie Europy.

Raport wskazuje, że 22 mln Europejczyków próbowało konopi indyjskich w ciągu ostatniego roku. Stanowi to 6,6% populacji (w wieku 15-64), z czego 1% populacji używa jej codziennie.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Wracając do danych z 2013 roku wynika, że 27% Europejskiej populacji pali papierosy, a około 650 000 z nich co roku umiera z powodu chorób spowodowanych przez palenie tytoniu.

Dane te są najważniejszymi ustaleniami w 2016 EU Drug Markets Report. Raport skupia wszystkie dane statystyczne, wyjaśnienie struktury i funkcjonowania nielegalnego rynku narkotyków w Europie.

Raport był finansowany przez Komisję Europejską i został napisany przez The European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction (EMCDDA) z siedzibą w Lizbonie i Europolu.

“Próbujemy połączyć wiedzę i doświadczenie Europolu w likwidowaniu siatek przestępczych z całościowym przeglądem sytuacji w zakresie narkotyków.”

Marihuana jest powszechnie dostępna w Europie. Ceny są porównywalne na całym jej terenie – od 7 do 12 euro za gram. Jej kryminalizacja jak widać nie przynosi żadnego efektu, a przynosi jedynie straty związane z egzekwowaniem prawa związanego z marihuaną. Legalizacja pozwoliłaby na oszczędzenie wspomnianych 10 miliardów euro, a dodatkowo przyniosłaby milionowe profity dla każdego kraju, który zdecydowałby się na jej legalizację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować