- Reklama -
Banner

Grupa religijna otrzymała licencję na uprawę konopi do celów duchowych

Po wydaniu orzeczenia przez japoński samorząd lokalny, grupa religijna otrzymała licencję na uprawę konopi dla celów duchowych. Rząd prefektury Mia przyznał zezwolenie na uprawę konopi stowarzyszeniu świątyń Shinto – donosi JapanTimes. Prefektura Mia znajduje się w regionie Kansai w Honsiu, największej i najbardziej zaludnionej wyspie Japonii.

Rząd prefektury wydał licencję pod nadzorem ustawy o konopiach indyjskich. Ustawa pozwala na uprawę konopi z małą zawartością THC, do stosowania w tradycyjnych rytuałach. Po raz pierwszy rząd prefektury wydał taką licencję.

Według japońskiego ministerstwa zdrowia od grudnia 2016 r. 37 grup w 12 innych prefekturach japońskich otrzymało licencje na uprawę konopi.

Konopie w Japonii mają wartość duchową

p14 mitchell cannabis a 20140420
fot. JapanTimes.co.jp / JUNICHI TAKAYASU

Shinto to religia japońska, która sięga VIII wieku. Jej założenia obejmują głęboki szacunek dla przodków i wiarę w naturalne duchy. Do 1945 roku Shinto było religią państwową Japonii.

Praktycy wiary Shinto stosują włókno konopi indyjskich, aby tworzyć przedmioty używane w tradycyjnych rytuałach. Liny konopne zwane shimenawa są zawieszane na przykład przy wejściu do świątyń Shinto.

Ludzie uprawiają konopie w Japonii od epoki kamienia łupanego. Początkowo używali swoich włókien do produkcji tkanin i koszy. Roślinę sprowadzono do kraju z Chin, być może przez Koreę.

Hitoshi Nitta jest liderem stowarzyszenia Shinto w Mie i profesorem na Uniwersytecie Kogakkan w Ise. Powiedział miejscowym mediom, że ludzie powinni kultywować uprawę konopi i jej historię w Japonii. Zauważył również, że wielu rolników znających tradycyjne techniki uprawy konopi jest już w podeszłym wieku.

“Techniki uprawy i przetwarzania konopi znikną, jeśli nie będziemy ciężko pracować (aby je zachować)” – powiedział Nitta. “Mamy nadzieję, że stowarzyszenie to stanie się podmiotem, który może odgrywać kluczową rolę w produkcji konopi w Japonii” – powiedział.

Konopie pod specjalnym nadzorem

n cannabis a 20180407
fot. JapanTimes.co.jp /KYODO

W tym roku stowarzyszenie Shinto poprosiło tylko o upoważnienie do uprawy konopi i dystrybucji w prefekturze Mie. Rząd zgodził się na ten plan, ale narzucił pewne ograniczenia. Dzięki zezwoleniu, grupa może dostarczać włókno konopi tylko do dwóch świątyń, w tym do Tado Taisha w mieście Kuwana.

Stowarzyszenie musi również przestrzegać ścisłych środków bezpieczeństwa. Muszą wznieść ogrodzenie o wysokości co najmniej dwóch metrów wokół upraw i zapewnić nadzór wideo w okolicy.

Mykożerca - producent bezobsługowych growkitów grzybów psylocybinowych

Teraz, gdy stowarzyszenie Shinto w prefekturze Mie posiada licencję na uprawę konopi, grupa wkrótce będzie sadzić nasiona i spodziewa się zebrać pierwsze zbiory w sierpniu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować