- Reklama -
Banner

Grecja: Owce wtargnęły do szklarni i zjadły ponad 270kg marihuany

Grecja doświadczyła w tym roku ekstremalnych warunków pogodowych, takich jak fale upałów, pożary i powodzie, które zniszczyły wiele obszarów rolniczych. W rezultacie wiele zwierząt gospodarskich miało trudności z odnalezieniem pożywienia.

Owce, które miały trudności z odnalezieniem świeżej trawy z powodu powodzi, wtargnęły do szklarni, w której uprawiano marihuanę do celów medycznych.

Właściciel uprawy stwierdził, że jego plony zostały już wcześniej poważnie uszkodzone przez falę upałów i Burzę Daniel. Owce “dokończyły” to, co pozostało. Stado pasło się na zalanych równinach Tesalii, w środkowej Grecji, zanim udało się do szklarni w pobliżu miasta Almyros, gdzie zjadło około 270kg konopi, jak podaje Newsweek.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Właściciel uprawy powiedział portalowi: “Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. Najpierw była fala upałów i straciliśmy dużą część produkcji. Potem powodzie, które zniszczyły prawie wszystko. A teraz to. Stado weszło do szklarni i zjadło to, co zostało. Szczerze mówiąc, nie wiem, co powiedzieć.”

Burza Daniel przeszła w tym miesiącu przez Tesalię, powodując powodzie w miastach i wioskach oraz powodując śmierć ponad 100 000 zwierząt i innych gatunków hodowlanych, jak podają urzędnicy.

Setki mieszkańców zostało ewakuowanych lub wydobytych z zalanych domów w łodziach ratunkowych, a wiele upraw zostało zniszczonych.

W 2017 r. grecki rząd zalegalizował używanie konopi indyjskich do celów medycznych. W 2023 r. w Grecji otwarto pierwszą w historii uprawę marihuany do celów medycznych. Uprawa konopi indyjskich do celów medycznych zapewniła krajowi bardzo potrzebne możliwości gospodarcze.

Firmy rozpoczęły dokonywanie znacznych inwestycji w kraju. Greccy urzędnicy chcą , aby kraj czerpał korzyści gospodarcze, wprowadzając ramy regulacyjne dotyczące uprawy, przetwarzania i eksportu marihuany leczniczej.

Konopie indyjskie są postrzegane jako rozwiązanie niektórych wyzwań stojących przed greckimi rolnikami, którzy w ostatnich latach odnotowali spadek marży na tradycyjnych produktach rolnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować