- Reklama -
Banner

Grecja: Owce wtargnęły do szklarni i zjadły ponad 270kg marihuany

Grecja doświadczyła w tym roku ekstremalnych warunków pogodowych, takich jak fale upałów, pożary i powodzie, które zniszczyły wiele obszarów rolniczych. W rezultacie wiele zwierząt gospodarskich miało trudności z odnalezieniem pożywienia.

Owce, które miały trudności z odnalezieniem świeżej trawy z powodu powodzi, wtargnęły do szklarni, w której uprawiano marihuanę do celów medycznych.

Właściciel uprawy stwierdził, że jego plony zostały już wcześniej poważnie uszkodzone przez falę upałów i Burzę Daniel. Owce “dokończyły” to, co pozostało. Stado pasło się na zalanych równinach Tesalii, w środkowej Grecji, zanim udało się do szklarni w pobliżu miasta Almyros, gdzie zjadło około 270kg konopi, jak podaje Newsweek.

Właściciel uprawy powiedział portalowi: “Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. Najpierw była fala upałów i straciliśmy dużą część produkcji. Potem powodzie, które zniszczyły prawie wszystko. A teraz to. Stado weszło do szklarni i zjadło to, co zostało. Szczerze mówiąc, nie wiem, co powiedzieć.”

Burza Daniel przeszła w tym miesiącu przez Tesalię, powodując powodzie w miastach i wioskach oraz powodując śmierć ponad 100 000 zwierząt i innych gatunków hodowlanych, jak podają urzędnicy.

Setki mieszkańców zostało ewakuowanych lub wydobytych z zalanych domów w łodziach ratunkowych, a wiele upraw zostało zniszczonych.

W 2017 r. grecki rząd zalegalizował używanie konopi indyjskich do celów medycznych. W 2023 r. w Grecji otwarto pierwszą w historii uprawę marihuany do celów medycznych. Uprawa konopi indyjskich do celów medycznych zapewniła krajowi bardzo potrzebne możliwości gospodarcze.

Firmy rozpoczęły dokonywanie znacznych inwestycji w kraju. Greccy urzędnicy chcą , aby kraj czerpał korzyści gospodarcze, wprowadzając ramy regulacyjne dotyczące uprawy, przetwarzania i eksportu marihuany leczniczej.

Konopie indyjskie są postrzegane jako rozwiązanie niektórych wyzwań stojących przed greckimi rolnikami, którzy w ostatnich latach odnotowali spadek marży na tradycyjnych produktach rolnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Fenix Mini Vaporizer

  Fenix Mini Vaporizer

  289 
 • X-MAX V3 Pro

  339 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 

Mogą Cię zainteresować