- Reklama -
Banner

Grecja otwiera największą w Europie uprawę medycznej marihuany

W czwartek w Examilia w Koryncie otwarto pierwszą w Grecji komercyjną uprawę marihuany do celów medycznych.

Inwestycja Tikun Europe, spółki zależnej Tikun Olam z siedzibą w Izraelu, została przyjęta z zadowoleniem przez greckiego ministra rozwoju i inwestycji Adonisa Georgiadisa, który nazwał inaugurację historycznym dniem, kiedy przemawiał podczas uroczystego otwarcia obiektu.

Georgiadis dodał, że wyprodukowana marihuana to „produkt, który będziemy mogli eksportować w całej Europie, ponieważ ta fabryka może realizować ogromny eksport do wszystkich głównych krajów europejskich”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Fabryka zlokalizowana na prywatnym terenie o powierzchni 56 000 m2 w Koryncie jest inwestycją o wartości ponad 30 mln EUR i posiada dział badawczo-rozwojowy oraz zaawansowany technologicznie sprzęt. 

Nikos Beis, dyrektor generalny Tikun Europe powiedział, że fabryka jest największym zakładem farmaceutycznym w branży konopnej w Europie.

Dla naszego kraju rozpoczyna się nowa era wraz z funkcjonowaniem naszego zakładu Tikun Europe, torując drogę Grecji, aby stała się jednym z głównych graczy w dziedzinie produkcji i eksportu produktów z medycznej marihuany”.

Według Tikun Europe, w nowym zakładzie można wytwarzać gotowe produkty lecznicze z konopi indyjskich w różnych postaciach – kwiatów, ekstraktów, kapsułek, kremów, i innych.

Celem firmy jest natychmiastowe rozpoczęcie uprawy w szklarni o powierzchni 21 000 m2 i rocznej zdolności produkcyjnej osiągającej w pełnym wzroście ilość 10 ton suchych kwiatów.

Otrzymane rośliny zostaną wykorzystane do rozmnażania zgodnie ze ścisłymi protokołami, które zapewnią zachowanie unikalnych cech rośliny matki dla przyszłych pokoleń.

Fabryka składa się z trzech odrębnych jednostek, w tym obszaru upraw szklarniowych, obszaru przetwarzania roślin oraz obszaru przeznaczonego do produkcji i pakowania gotowych produktów z konopi indyjskich.

Firma oświadczyła, że ​​fabryka spełnia standardy GACP i EU-GMP Unii Europejskiej oraz krajowe przepisy dotyczące uprawy i przetwarzania marihuany medycznej, a jej eksploatacja będzie prowadzona z pełną odpowiedzialnością i poszanowaniem środowiska.

Grecja spodziewa się ogromnych inwestycji w produkcję marihuany do celów medycznych

Oczekuje się, że w najbliższej przyszłości obiekt stopniowo osiągnie pełną wydajność, aby dostarczać szeroką gamę produktów z konopi indyjskich.

Od czerwca 2018 r., kiedy weszły w życie ramy prawne dotyczące licencjonowania roślin do uprawy i produkcji gotowych produktów leczniczych z konopi indyjskich, Sekretariat Generalny Przemysłu Ministerstwa Rozwoju i Inwestycji udzielił licencji na 134 uprawy konopi indyjskich do celów medycznych w całym kraju.

Grecja spodziewa się ogromnych inwestycji w produkcję medycznej marihuany i szacuje się, że ze sprzedaży licencji na uprawę, wpływów podatkowych oraz innych przychodów kraj zarobi dodatkowe 1,5 miliarda euro (1,67 miliarda dolarów).

Celem jest, aby Grecja stała się czołowym krajem europejskim w produkcji medycznej marihuany. Środowisko Grecji jest przyjazne dla tej konkretnej rośliny i uważamy, że będziemy mieli naturalną przewagę” – powiedział Adonis Georgiadis, grecki minister ds. rozwoju i inwestycji.

Grecki minister ujawnił, że obcokrajowcy również będą mogli używać medycznej marihuany w Grecji i że będą mogli ją kupować w aptekach, a „jedynym warunkiem jest posiadanie recepty od lekarza”.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować