- Reklama -
Banner

Grecja legalizuje uprawy i sprzedaż medycznej marihuany

Grecki parlament zatwierdził projekt ustawy, dzięki której medyczna marihuana będzie uprawiana i sprzedawana pod kontrolą rządu. Grecja stała się dziewiątym krajem Unii Europejskiej, który zalegalizował medyczną marihuanę.

Za przyjęciem ustawy głosowała koalicja partii SYRIZA, PASOK i Potami. Ustawa ograniczy sprzedaż do monopolu prowadzonego przez rząd. Nowe przepisy wymagają, aby licencjonowani hodowcy posiadali wszystkie niezbędne urządzenia, aby przygotować produkt do przetworzenia i sprzedaży. Pacjenci będą musieli uzyskać receptę od swojego lekarza, a następnie będą mogli ją zrealizować w wyznaczonych aptekach.

Nowa ustawa jest po części próbą ożywienia greckiej gospodarki, ponieważ wielu zagranicznych inwestorów wykazało zainteresowanie optymalnymi warunkami do uprawy, w tym Polska, Kazachstan, Kanada i Izrael.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W klimacie zbliżonym do Kalifornijskiego, Grecja jest postrzegana – nawet według własnej oceny rządu – jako idealne miejsce do uprawiania konopi indyjskich.

“Dyskutujemy o licencjonowaniu pojedynczej, zintegrowanej jednostki, która obejmuje produkcję, przetwarzanie i produkcję gotowych produktów leczniczych z konopi. O to właśnie chodzi “- powiedział minister zdrowia Andreas Xanthos.

Partie opozycyjne, które głosowały za przyjęciem ustawy, stwierdziły, że ramy wprowadzone przez rząd nie są jasno określone, ale jest to pierwszy krok we właściwym kierunku.

Nowa Demokracja stwierdziła, że nie kwestionuje wartości leczniczych marihuany lecz jest to sprzeczna ze sposobem, w jaki rząd uchwala ustawy, ponieważ nie wzięto pod uwagę zabezpieczeń dotyczących niekontrolowanych upraw, produkcji i sprzedaży.

Partia Komunistyczna nie tylko głosowała przeciwko ustawie, ale wezwała ministerstwo do jej wycofania, oskarżając rząd o otwarcie sektora na “sępy” i “mordercze korporacje międzynarodowe”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować