- Reklama -
Banner

Gorzów Wlkp: W laboratorium produkowali olej RSO. Mogli wytworzyć nawet 200 litrów

Policjanci z CBŚP w Gorzowie Wielkoposlkim zlikwidowali laboratorium, w którym produkowano olej RSO zawierający THC. Funkcjonariusze zabezpieczyli 430kg suszu konopi, 20 litrów oleju z konopi (RSO) oraz 300 litrów substancji, która wykorzystywana była do produkcji oleju RSO. Aresztowano trzy osoby, w tym “chemika”, z czego dwie zostały tymczasowo aresztowane.

Laboratorium do produkcji oleju RSO

Policjanci z CBŚP w Gorzowie Wielkopolskim otrzymali informację, że na terenie województwa lubuskiego produkowany jest olej z konopi (RSO), który zawiera wysokie stężenie THC i jest stosowany m. in. przez pacjentów cierpiących na raka. Po kilku tygodniach pracy operacyjnej, policjanci ustalili, że olej produkowany jest w wynajmowanym obiekcie w gminie Krzeszyce.

Laboratorium do produkcji oleju z konopi (RSO)

Kanister z olejem RSO

W wynajmowanej hali, funkcjonariusze odkryli laboratorium do produkcji oleju. Znaleziono tam również kilkadziesiąt worków wypełnionych suszem konopi oraz produkty niezbędne do produkcji oleju. Na miejscu zatrzymano dwie osoby, w tym młodego mężczyznę, który nadzorował cały przebieg produkcji. U niego w domu znaleziono też fiolki z dozownikami, które były wykorzystywane do dystrybucji.

Strzykawki z olejem RSO

“Łącznie policjanci CBŚP zabezpieczyli 430 kg suszu konopi oraz 20 litrów substancji oleistej gotowej do sprzedaży. Zabezpieczono także 240 litrów izopropylu i 60 litrów etanolu, są to substancje wykorzystywane przy produkcji środków odurzających. Z zabezpieczonych preparatów można by było wytworzyć około 200 litrów oleju konopnego, wartego co najmniej 800 tysięcy złotych.” – czytamy na stronie CBŚP.

Sprzedawali olej RSO przez internet

Zatrzymany za produkcję i sprzedaż oleju RSO

Po zebraniu materiału dowodowego, policjanci stwierdzili, że zatrzymani mogli już wcześniej wyprodukować około 50 litrów oleju RSO, który dystrybuowany był poprzez internet. Funkcjonariusze chcą również dotrzeć do odbiorców oleju z konopi.

Susz konopi znaleziony w laboratorium do produkcji oleju z konopi

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wytwarzania oraz sprzedawania znacznych ilości środków odurzającym. Wobec dwóch mężczyzn Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Mykożerca - producent bezobsługowych growkitów grzybów psylocybinowych

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85  Zobacz w sklepie
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12  Kup teraz
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230  Zobacz w sklepie
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179  Kup teraz
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279  Kup teraz

Mogą Cię zainteresować