Dołącz do nas

News

Google Play Store blokuje aplikacje pozwalające na zakup legalnej marihuany

Google Play blokuje aplikacje do zamawiania marihuany

W środę Google ogłosił, że sklep Play zawiesza aplikacje do pośredniej lub pośredniej sprzedaży marihuany, ale inne aplikacje w sklepie Google Play, które są związane z marihuaną również mogą zostać usunięte.

W środę sklep Google Play po cichu zaktualizował warunki korzystania z usługi, tym samym blokując działanie aplikacji dostarczających marihuanę lub innymi słowy, aplikacji, które pomagają użytkownikom „organizować dostawę lub odbiór marihuany” oraz aplikacji ułatwiających „sprzedaż produktów zawierających THC”.

Eaze - aplikacja, która dostarczy medyczną marihuanę do domu w ciągu 10 minut
Eaze – aplikacja pozwalająca na zamówienie marihuany prosto do domu

Nie jest jasne, jaki był powód aktualizacji polityki, chociaż blog Android Police spekulował, że jest to część większego trendu w Google Play Store, aby ten był bardziej przyjazny dzieciom, a kierownik produktu w Google Play jeszcze w tym tygodniu opublikował wpis na blogu na temat „budowania bezpieczniejszego Google Play dla dzieci ”.

Jednak, jak wskazano w wielu raportach, aktualizacja polityki nie wróży dobrze popularnym aplikacjom dostarczającym legalną marihuanę, takim jak Eaze i WeedMaps, które, choć są nadal dostępne w sklepie Google Play, prawdopodobnie będą musiały usunąć swoje usługi zamawiania marihuany w aplikacji, aby pozostać na platformie.

Działania Google utrudniają dorosłym zakup legalnych konopi, co nie jest dobre dla nikogo”, mówi David Mack, starszy wiceprezes ds. Polityki i spraw publicznych w firmie Eaze. „Niepokoi nas ogólny trend, który uniemożliwia dorosłym kupowanie legalnych rzeczy za pośrednictwem aplikacji ”.

Rzecznik Google wyjaśnił, że nowa polityka dotycząca konopi nie dotyczy ogólnie aplikacji związanych z marihuaną – tylko tych, które pośredniczą w sprzedaży marihuany. „Te aplikacje po prostu muszą przenieść przepływ koszyka poza samą aplikację, aby były zgodne z tą nową polityką” – powiedział rzecznik Google. „Nawiązaliśmy kontakt z wieloma programistami i współpracujemy z nimi, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania techniczne i pomóc im wdrożyć zmiany bez zakłóceń ze strony klienta”.

Susz CBD Cannabis Light

Rzecznik Google powiedział, że programiści pracujący przy takich aplikacjach jak Eaze mają 30 dni na dostosowanie aplikacji do nowych warunków korzystania z usługi, a Google Play będzie nadal udostępniać na platformie szeroką gamę aplikacji o tematyce marihuany.

Poznaj Cannabis Light
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Polecamy

Reklama

Popularne