Google Play Store blokuje aplikacje pozwalające na zakup legalnej marihuany

W środę Google ogłosił, że sklep Play zawiesza aplikacje do pośredniej lub pośredniej sprzedaży marihuany, ale inne aplikacje w sklepie Google Play, które są związane z marihuaną również mogą zostać usunięte.

Google Play blokuje aplikacje do zamawiania marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

W środę sklep Google Play po cichu zaktualizował warunki korzystania z usługi, tym samym blokując działanie aplikacji dostarczających marihuanę lub innymi słowy, aplikacji, które pomagają użytkownikom „organizować dostawę lub odbiór marihuany” oraz aplikacji ułatwiających „sprzedaż produktów zawierających THC”.

Eaze - aplikacja, która dostarczy medyczną marihuanę do domu w ciągu 10 minut
Eaze – aplikacja pozwalająca na zamówienie marihuany prosto do domu

Nie jest jasne, jaki był powód aktualizacji polityki, chociaż blog Android Police spekulował, że jest to część większego trendu w Google Play Store, aby ten był bardziej przyjazny dzieciom, a kierownik produktu w Google Play jeszcze w tym tygodniu opublikował wpis na blogu na temat „budowania bezpieczniejszego Google Play dla dzieci ”.

Jednak, jak wskazano w wielu raportach, aktualizacja polityki nie wróży dobrze popularnym aplikacjom dostarczającym legalną marihuanę, takim jak Eaze i WeedMaps, które, choć są nadal dostępne w sklepie Google Play, prawdopodobnie będą musiały usunąć swoje usługi zamawiania marihuany w aplikacji, aby pozostać na platformie.

Działania Google utrudniają dorosłym zakup legalnych konopi, co nie jest dobre dla nikogo”, mówi David Mack, starszy wiceprezes ds. Polityki i spraw publicznych w firmie Eaze. „Niepokoi nas ogólny trend, który uniemożliwia dorosłym kupowanie legalnych rzeczy za pośrednictwem aplikacji ”.

Rzecznik Google wyjaśnił, że nowa polityka dotycząca konopi nie dotyczy ogólnie aplikacji związanych z marihuaną – tylko tych, które pośredniczą w sprzedaży marihuany. „Te aplikacje po prostu muszą przenieść przepływ koszyka poza samą aplikację, aby były zgodne z tą nową polityką” – powiedział rzecznik Google. „Nawiązaliśmy kontakt z wieloma programistami i współpracujemy z nimi, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania techniczne i pomóc im wdrożyć zmiany bez zakłóceń ze strony klienta”.

Rzecznik Google powiedział, że programiści pracujący przy takich aplikacjach jak Eaze mają 30 dni na dostosowanie aplikacji do nowych warunków korzystania z usługi, a Google Play będzie nadal udostępniać na platformie szeroką gamę aplikacji o tematyce marihuany.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -