- Reklama -
Banner

Kolorado: Palenie marihuany w miejscach publicznych jest już legalne. Gubernator podpisał ustawę

W środę gubernator Kolorado Jared Polis podpisał ustawę legalizującą i regulującą spożywanie konopi indyjskich w miejscach publicznych. Zwolennicy konopi indyjskich walczą o zalegalizowane publicznego używania marihuany od 2013 r. jednak dopiero ostatnia próba ostatecznie doprowadziła do legalizacji publicznej konsumpcji.

Projekt ustawy zapewnia możliwość stworzenia stref do konsumpcji w sklepach detalicznych, a także dostęp do mobilnych i tymczasowych licencji, co według zwolenników pomoże pobudzić kreatywność i innowacyjność w branży konopnej.

Nowe prawo wejdzie w życie dopiero na początku 2020 r. jednak władze miejskie mogą podejmować uchwały, aby przyjąć tę decyzję wcześniej. Podobnie jak w aptekach i sklepach detalicznych, miasta w Kolorado mogą również zrezygnować i zakazać wydawania licencji na publiczne używanie marihuany..

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Publiczna konsumpcja marihuany w Kolorado

Ustawa o publicznej konsumpcji marihuany w Kolorado sprawi, że wcześniej działające w podziemiu lokale konsumpcyjne, takie jak kluby konopne, salony, sale degustacyjne, autobusy wycieczkowe i limuzyny teraz mają oficjalnie zielone światło z biura gubernatora.

Projekt ustawy nr 1230, którą Gubernator Polis podpisał w tym tygodniu, ustanawia przepisy dotyczące licencji na społeczną i publiczne palenie marihuany dla wszystkich rodzajów przedsiębiorstw. Zgodnie z nowym prawem firmy takie jak kluby koncertowe, galerie sztuki, studia jogi, restauracje i hotele mogą uzyskać zezwolenia na konsumpcję publiczną, a nawet licencje na ograniczoną sprzedaż konopi. Istnieje również specjalna ścieżka przyznawania tymczasowych licencji na czas trwania imprez.

Oprócz stworzenia większych możliwości właścicielom firm i przedsiębiorcom, nowe prawo dotyczące konsumpcji publicznej w Kolorado przynosi korzyści także turystom i miastom, które przyjmą i zaakceptują projekt ustawy.

„Kolorado ma wielu turystów i mieszkańców, którzy decydują się na legalne używanie konopi indyjskich. Do tej pory nie było jednak sposobu na bezpieczną konsumpcję marihuany w miejscach publicznych”- powiedział Gubernator Polis przed podpisaniem ustawy z 29 maja.

Szczegóły dotyczące publicznej konsumpcji

Kluby konopne do publicznej konsumpcji marihuany w Kolorado

W tętniącym życiem przemyśle konopi indyjskich przedsiębiorstwa i władze lokalne w Kolorado musiały jak dotąd znaleźć własne rozwiązania problemu publicznego spożycia konopi indyjskich. Na przykład, Rada Miasta Denver uchwaliła w 2016 r. rezolucję dotyczącą konsumpcji publicznej. Rozporządzenie to jednak nadal zakazywało palenia w pomieszczeniach, przez co konsumenci musieli się ograniczać do waporyzacji lub konsumpcji produktów spożywczych z THC.

Przystanią dla konsumentów szukających miejsca, w których mogli używać konopi były prywatne kluby konopi indyjskich, firmy turystyczne i prywatne imprezy, jednak nadal napotykały one problemy z egzekwowaniem prawa. Ustawa Colorado House Bill 1230 jest zatem pierwszą kompleksową ustawą stanową regulującą publiczną konsumpcję. Firmy zainteresowane ubieganiem się o licencję na konsumpcję społeczną zrobią to za pośrednictwem Marijuana Enforcement Division. Co ważne, licencje zwalniają przedsiębiorstwa z Colorado Clean Indoor Air Act, ustawy, która zakazuje palenia w pomieszczeniach. Ustawa o czystym powietrzu w budynkach była w przeszłości główną przeszkodą do zalegalizowania publicznej konsumpcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować