- Reklama -
Banner

Władze stanu Illinois zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych

Władze stanu Illinois zagłosowały za legalizacją marihuany do celów rekreacyjnych, dzięki czemu Illinois stał się się 11. stanem USA, który zalegalizował rekreacyjne wykorzystanie marihuany.

Izba Reprezentantów przyjęła ustawę, który pozwala na zakup i posiadanie konopi przez osoby w wieku 21 lat i starsze od 2020 r. Senat zatwierdził projekt ustawy w środę.

Gubernator J.B Pritzker, który objął urząd w styczniu, uczynił legalizację kluczową sprawą w swojej kampanii i powiedział, że podpisze ustawę wkrótce po objęciu posady.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Projekt legalizacji przewidywał, że stan zarobi 170 milionów dolarów ze sprzedaży licencji na uprawę i sprzedaż legalnej trawki.

Illinois dołącza do rozwijającego się ruchu legalizacji marihuany. Dziesięć innych stanów i Dystrykt Kolumbii zalegalizowały rekreacyjne używanie konopi w ciągu ostatnich siedmiu lat.

Ustawa zezwala również na wymazanie niektórych wyroków dotyczących posiadania marihuany.

Wyroki dotyczące posiadania do 30 gramów byłyby rozpatrywane w procesie ułaskawienia przez gubernatora, a przy ilościach od 30 do 500 gram, adwokat lub osoba fizyczna mogą zwrócić się do sądu o zwolnienie z wyroku skazującego.

Legalizacja ratunkiem dla Illinois

Przychody z podatków od sprzedaży i licencji na sprzedaż są potrzebne, ponieważ Illinois zmaga się z długami – około 7 miliardów dolarów niezapłaconych rachunków i państwowe fundusze emerytalne, w których brakuje 134 miliardów dolarów.

Illinois jest drugim stanem po Vermont, który legalizuje rekreacyjną marihuanę przez władzę ustawodawczą, podczas gdy inne stany pozwalają wyborcom głosować za lub przeciw legalizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować