- Reklama - Nasiona marihuany Dutch Passion
Strona głównaStany ZjednoczoneNevadaGigantyczne kolejki po legalną marihuanę. Tak wyglądał pierwszy dzień legalizacji w Las...

Gigantyczne kolejki po legalną marihuanę. Tak wyglądał pierwszy dzień legalizacji w Las Vegas

Las Vegas – Sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych przekroczyła oczekiwania właścicieli sklepów w Las Vegas, którzy od soboty widzieli długie kolejki przez swoimi sklepami, kiedy Nevada stała się piątym stanem, w którym legalnie można kupić marihuanę do celów rekreacyjnych.

Zniecierpliwieni klienci ustawili się przed drzwiami sklepów, a niektórzy chcieli dokonać pierwszego zakupu kilka sekund po północy pierwszego lipca.

W listopadzie wyborcy zagłosowali za legalizacją marihuany rekreacyjnej, ale przepisy regulacyjne potrzebne do rozpoczęcia sprzedaży zostały zatwierdzone dopiero dwa tygodnie temu.

Zapotrzebowanie na marihuanę do celów rekreacyjnych było takie, że sklepy musiały zawrócić klientów czekających w kolejce przez weekend. Sklepy zgłaszały, że w sobotę klienci musieli oczekiwać od 45 minut do godziny, a w niedzielę około 20 minut.

Fajerwerki ogłosiły legalizację marihuany

fajerwerki legalizacja marihuany
fot. CNN

Setki ludzi czekało godzinami w kolejkach, aby dokonać pierwszego legalnego zakupu trawki. Kiedy wybiła północ niebo zaświeciło na zielono, a bankomaty w pobliżu sklepów z marihuaną szybko zostały opróżnione z gotówki.

Senator Stan Segerblon był jednym z pierwszych, którzy dokonali zakupu. Uważa się, że jest on “ojcem chrzestnym ruchu legalnej marihuany” w Nevadzie. Stwierdził on, że marihuana w ciągu najbliższych dwóch lat przyniesie ponad 60 milionów dolarów z podatków od sprzedaży trawki.

Kolejki przed sklepami

kolejki przed sklepem z marihuana
fot. The Cannabist

W poniedziałek przed sklepem Wellness Euphoria czekało 50 osób na zakupy. Jego koordynator ds. marketingu, Jim Ferrence powiedział, że jego pracownicy obsłużyli co najmniej 1000 osób w ciągu pierwszych dwóch dni legalnej sprzedaży marihuany rekreacyjnej.

Klienci kupowali średnio jedną czwartą uncji marihuany (około 3.5g) i kupowali próbki różnych produktów spożywczych i koncentratów. “Każdy był spokojny i cierpliwy.” – powiedział Ferrence.

I kolejki w sklepach

kolejki legalna marihuana
fot. The Cannifornian

Osoby powyżej 21 roku życia mogą legalnie kupić do 28g marihuany. Od pierwszego lipca w stanie Nevada legalna jest sprzedaż marihuany w 44 licencjonowanych sklepach, z czego 39 znajduje się w Las Vegas.

Klienci mogą jednak spożywać marihuanę tylko w miejscu prywatnym, ponieważ spożywanie jej w miejscach publicznych, takich jak parki, hotele i kasyna, karane jest grzywną w wysokości 600 dolarów.

Z okazji legalizacji “CannaBus” wziął na trzygodzinną przejażdżkę piętnastu turystów, którzy mogli zwiedzić dwa sklepy, z którymi Cannabus nawiązał współpracę.

Legalizacja nie wywołała zamieszek, ani fali zgonów

Sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych nie spowodowała żadnych skutków niepożądanych. Departament policji nie musiał zwoływać dodatkowych oddziałów policji i nie zarejestrował zwiększonej liczby wykroczeń – powiedział policjant Larry Hadfield.

“Była to zwykła sprawa.” – powiedział. “Wszystko poszło gładko i sprawnie.”

Stan Nevada może zarobić miliony dolarów na legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych, ale dane dotyczące wpływów ze sprzedaży będą dostępne dopiero za kilka tygodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama - VaporShop.pl

Najnowsze

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mogą Cię zainteresować

Gubernator stanu Nevada ułaskawił ponad 15000 osób skazanych za posiadanie marihuany

Ponad 15 000 osób, które zostały skazane za posiadanie niewielkich ilości marihuany w stanie...

USA: Legalna marihuana wygenerowała prawie 250,000 pełnoetatowych miejsc pracy

Najnowszy raport opublikowany przez Leafly wykazał, że do stycznia 2020r. przemysł legalnych konopi wygenerował...

Las Vegas przeznaczy część zysków ze sprzedaży marihuany na pomoc bezdomnym

Urzędnicy z Las Vegas w stanie Nevada wykorzystają prawie 1,8 miliona dolarów z opłat...

Stan Nevada zarobił prawie 70mln $ w pierwszym roku legalnej sprzedaży marihuany

Dane liczbowe dotyczą pierwszego roku sprzedaży marihuany dla dorosłych w Nevadzie: Przychód z podatków...