- Reklama -
Banner

Dzięki legalizacji marihuany spada zużycie niebezpiecznych leków na receptę

Stany Zjednoczone zmagają się z epidemią przedawkowań opioidowych leków na receptę – głównie fentanylu. Codziennie słyszy się historię przedawkowań leków, które są przepisywane pacjentom przez lekarzy, a liczby te są szokujące.

Opioidy same w sobie (przeciwbólowe leki na receptę i heroina) zabiły ponad 33.000 osób w 2015r., a od 2000 do 2015 roku opioidowe leki przeciwbólowe zostały przedawkowane już przez ponad pół miliona osób.

Badania przeprowadzone przez The University of New Mexico, zatytułowane “Wpływ legalnego dostępu do konopi na leki na receptę z grupy II-V”, były prowadzone na grupie 125 osób, które cierpiały na przewlekły ból.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

83 z nich używało konopi indyjskich jako środka, przeciwbólowego. Naukowcy odkryli, że 34 procent użytkowników marihuany przestało przyjmować inne leki, w porównaniu do zaledwie dwóch procent osób niepalących. 98% osób nie używających marihuany nadal przyjmuje leki na receptę.

“Nasza obecna epidemia przedawkowań opioidów jest wiodącym powodem zgonów w Stanach Zjednoczonych – zabija więcej osób, niż wypadki samochodowe.” – wyjaśnia profesor psychologii Jacob Miguel Vigil.

“Dlatego bezpieczeństwo i skuteczność stosowania konopi indyjskich w porównaniu z innymi lekami powinno być brane pod uwagę przez prawodawców i dostawców usług medycznych.” – powiedział Jacob Miguel Vigil dla Kobini.

Wyjaśnił, że używanie leków przeciwbólowych i heroiny zabija codziennie 90 osób w USA. Niedawne badania potwierdzają, że legalizacja medycznej marihuany zapobiega dziesiątkom tysięcy zgonów rocznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować