- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Dronem próbowali przemycić marihuanę do więzienia. Czujny policjant udaremnił przemyt [video]

To ptak! To samolot! Nie, to tylko worek zioła i kilka telefonów. Kamery CCTV uchwyciły ostatnio walkę pomiędzy zdalnie sterowanym latającym dronem, a policjantem w pobliżu więzienia Pentonville w Wielkiej Brytanii.

dron przemyt marihuana
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Policjant, który zaparkował samochód przed murami więzienia, zauważył latającego drona, który wyraźnie transportował jakiś przedmiot na sznurku. Oficer policji wysiadł z samochodu i szarpnął na sznur, sprowadzając drona na ziemię.

Oficerowie, którzy zauważyli drona, byli obecnie w trakcie śledztwa dotyczącego innej sprawy. Zajmowali się oni “Operacją Airborne”, czyli operacja, której celem było zlikwidowanie przemytów za pomocą dronów.

Jak donosi “Evening Standard” dron przemycał 118 gramów marihuany, dwa telefony komórkowe i 71,7 gramów substancji psychoaktywnej owiniętej w czarną plastikową torebkę.

Dronem sterował 21-letni student farmakologii, Charlie Adifiyi, którego funkcjonariusze za pomocą DNA znalezionego na dronie. Oficerowie przeszukali również dom operatora drona, w którym znaleźli dodatkowe 476 gram substancji psychoaktywnej.

- Reklama - Cannabis Light logo

Adifiyi został skazany na trzy lata więzienia po tym, jak przyznał się do przemytu konopi indyjskich, substancji psychoaktywnych i telefonów do swojego brata, który służył do handlu narkotykami. Sąd uznał również, że Adifiyi jest winny posiadania substancji psychoaktywnej z zamiarem przemytu do więzienia.

“Jesteśmy zdeterminowani, aby powstrzymać napływ narkotyków do naszych więzień i chcę oddać hołd personelowi HMP Pentonville i policji, którzy uniemożliwili przedostanie się narkotyków do więzienia. To powinno być wiadomością dla innych, którzy będą próbowali zrobić to samo. Znajdziemy cię i posadzimy za kratkami.” – powiedział członek parlamentu Sam Gyimah.

Korzystanie z dronów do przemytu narkotyku stało się coraz bardziej powszechną praktyką przemytników. Steve Murfin z “Neighborhoods Policing” wyjaśnił, że jego grupa i personel więzienny skupieni są na powstrzymaniu potencjalnych prób przemytu.

Kup waporyzator w sklepie VapeFully

“Ten dron przenosił znaczną ilość marihuany i telefonów, a z powodu czujności policjantów do tego procederu nie doszło.” – powiedział Murfin.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -