- Reklama -
Banner

Dronem próbowali przemycić marihuanę do więzienia. Czujny policjant udaremnił przemyt [video]

To ptak! To samolot! Nie, to tylko worek zioła i kilka telefonów. Kamery CCTV uchwyciły ostatnio walkę pomiędzy zdalnie sterowanym latającym dronem, a policjantem w pobliżu więzienia Pentonville w Wielkiej Brytanii.

Policjant, który zaparkował samochód przed murami więzienia, zauważył latającego drona, który wyraźnie transportował jakiś przedmiot na sznurku. Oficer policji wysiadł z samochodu i szarpnął na sznur, sprowadzając drona na ziemię.

Oficerowie, którzy zauważyli drona, byli obecnie w trakcie śledztwa dotyczącego innej sprawy. Zajmowali się oni “Operacją Airborne”, czyli operacja, której celem było zlikwidowanie przemytów za pomocą dronów.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jak donosi “Evening Standard” dron przemycał 118 gramów marihuany, dwa telefony komórkowe i 71,7 gramów substancji psychoaktywnej owiniętej w czarną plastikową torebkę.

Dronem sterował 21-letni student farmakologii, Charlie Adifiyi, którego funkcjonariusze za pomocą DNA znalezionego na dronie. Oficerowie przeszukali również dom operatora drona, w którym znaleźli dodatkowe 476 gram substancji psychoaktywnej.

Adifiyi został skazany na trzy lata więzienia po tym, jak przyznał się do przemytu konopi indyjskich, substancji psychoaktywnych i telefonów do swojego brata, który służył do handlu narkotykami. Sąd uznał również, że Adifiyi jest winny posiadania substancji psychoaktywnej z zamiarem przemytu do więzienia.

“Jesteśmy zdeterminowani, aby powstrzymać napływ narkotyków do naszych więzień i chcę oddać hołd personelowi HMP Pentonville i policji, którzy uniemożliwili przedostanie się narkotyków do więzienia. To powinno być wiadomością dla innych, którzy będą próbowali zrobić to samo. Znajdziemy cię i posadzimy za kratkami.” – powiedział członek parlamentu Sam Gyimah.

Korzystanie z dronów do przemytu narkotyku stało się coraz bardziej powszechną praktyką przemytników. Steve Murfin z “Neighborhoods Policing” wyjaśnił, że jego grupa i personel więzienny skupieni są na powstrzymaniu potencjalnych prób przemytu.

“Ten dron przenosił znaczną ilość marihuany i telefonów, a z powodu czujności policjantów do tego procederu nie doszło.” – powiedział Murfin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować