- Reklama -
Banner

Dlaczego tak naprawdę Dr. Bachański nie może leczyć medyczną marihuaną?

Jest wreszcie wątek w tej sprawie, który tak naprawdę powinien rozpalać najwięcej emocji. Bo chodzi o wielkie pieniądze, ogromny prestiż i dwa tak naprawdę konkurujące ze sobą autorytety. Jeden – doktora Marka Bachańskiego, który – jak zauważają nieprzychylni – działa trochę chałupniczo, choć jego terapia przynosi efekty.
I drugi – profesora Sergiusza Jóźwiaka, do czerwca tego roku kierownika Kliniki Neurologii i Epileptologii w Instytucie „Pomniku-Centrum Zdrowia Dziecka”. Czyli do niedawna szefa Bachańskiego.

Prof. Jóźwiak w 2013 roku został koordynatorem międzynarodowego projektu badawczego o nazwie EPISTOP. Jak czytam, badanie ma na celu poznanie „mechanizmów rozwoju padaczki u osób ze stwardnieniem guzowatym”. Zaś placówką odpowiedzialną za projekt zostało Centrum Zdrowia Dziecka.

Jednak nie tylko EPISTOP sprawia, że profesor, który w październiku rozpocznie pracę w otwieranym wówczas szpitalu pediatrycznym na Banacha, wciąż związany jest z Centrum Zdrowia Dziecka.

Jego żona, prof. Katarzyna Kotulska-Jóźwiak, pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. nauki i przejęła klinikę neurologii po mężu. I, co ciekawe, to ona na zwołanej pod koniec lipca konferencji prasowej mówiła, że dr Bachański „nie przedstawił żadnych danych dowodzących skuteczności prowadzonego przez siebie leczenia”. I że jego terapia jest „niesprawdzona” i „niepewna”.

 Czy dr Bachański mógł wejść w paradę profesorowi Jóźwiakowi? Mógł. Choć dziś Centrum Zdrowia Dziecka zapewnia, że tak nie było.

“Trudno mówić o konkurencyjności terapii, bo to są inni pacjenci i kompletnie inaczej leczeni”

„Terapia bedrocanem i bediolem (leki podawane przez dr Bachańskiego – red.) i jej bardzo dobre efekty mogą w ogromnym stopniu zdyskredytować eksperyment i cały program EPISTOP (10 mln euro dotacji)” – napisał w zawiadomieniu przesłanym do Pawła Wojtunika, szefa CBA – poseł Andrzej Rozenek.

W skrócie: Terapia, którą stosował dr. Marek Bachański (Bedrocan i Bediol) ograniczyła o 90% liczbę napadów padaczki, i mogłaby zdyskredytować cały program EPISTOP, na który Unia Europejska przeznaczyła 10 000 000 EURO. Jeśli więc nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze – dla koncernów farmaceutycznych…

źródło: Kulisy24.com
Autor: P. Socha-Jakubowska

Zobacz też:

 

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować